Öznur GÖZÜDOK


BEN BU ADAMI AYAKTA ALKIŞLAR, ALNINDAN DA ÖPERİM!

BEN BU ADAMI AYAKTA ALKIŞLAR, ALNINDAN DA ÖPERİM!


Aylardır gündemden düşmeyen ve kimliğinin bilinmesine izin vermeyen hayırsever biri yardıma muhtaç mahallelerde hem borç ödüyor hem de insanlara zarf dolusu para dağıtıyordu. Üstelik hiç reklam yapmadan!!

 

İstanbul’un kıyıda köşede kalmış fakir ailelerin oturduğu mahallelerin bakkal borç defterine yazdıkları borçları ödeyen ve herkesin kapısına eşit miktarda para bırakan kişiyi herkes merak ediyordu. Veresiye defterlerindeki borçlarını sildirip, ihtiyaç sahiplerine içinde bin TL bulunan zarfları dağıtan ve para olan zarflardan, kağıt toplayıcısı, ayakkabı boyacısı ve çöp işçilerine de bu paralardan dağıtıldığı gözlemlendi.

 

Bu kadar parayı yoksullara dağıtan ve kim olduğu sorusu hep cevapsız kalan, kafalarda soru işaretlerine sebep olan kişi nihayet kendini açıkladı.

Dar gelirli ailelerin bakkal borçlarını ödeyerek, zarf içinde para dağıtan gizemli kişinin aslında iş adamı ve Haluk Levent’in kurduğu Ahbap Platformunun en büyük destekçilerinden biri olan Uludağ Tekstilin sahibi Erdoğan Uludağ olduğu ortaya çıktı.

 

Herkesin gönlünde taht kurduğu, dua ettiği, Allah razı olsun dediği biri olmak ne kadar da güzel bir duygudur, kim bilir! Sevgili iş adamımız kazancını fakir insanlarla paylaşarak, o kadar güzel işlere imza atmış ki, belki de bizim hiç bilmediğimiz görmediğimiz duymadığımız hayırlara da vesile olmuştur.

 

Ben bu kardeşimi buradan kutlamak istiyorum. “Komşusu açken, tok yatan bizden değildir” sözüne kulak vermiş ve elinden geldiğince onca insana yardım etmiştir. Günümüzde kimsenin kimseyi düşünmediği, kardeşin bile bazen el olduğu zamanda bu kadar insana yardım etmek her baba yiğidin harcı değildir. Bazıları gibi devletin imkanlarını kullanarak, insanların gözünün içine soka soka reklam yapmıyorlar mı, ölüyorum! Tıpkı kendi cebinden çıkıyormuşçasına gururlanarak ve kasılarak!!! Bir elin verdiğini, diğer el duymamalı sözünü bazılarına hatırlatmak lazım!

 

Demek istediğim, ben bu iş adamı olan kardeşimizi canı yürekten kutluyorum. Sadece kazandığını kendisi için harcamayıp, başkalarına da yardım ettiği için. Yürekleri sevinçle doldurup, milletin duasını aldığı için. Bu zor zamanda fakire fukaraya el uzattığı için. Rabbim karşımıza her zaman böyle yürekli, vicdanlı ve merhametli insanları çıkarsın.

 

Bütün iyilikler ve güzellikler seninle olsun kardeşim. Seni alnından öpüyor, tekrar tebrik ediyorum.