reklamy
  • Pazar 27 ° / 21 ° Fırtına
  • Pazartesi 29 ° / 22 ° Fırtına
  • Salı 27 ° / 21 ° Güneşli


20 METRELİK TAŞ TAHKİMAT

 

Fatsa Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü kırsal mahallelerde yol çalışmalarını sürdürüyor.

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü 1. Bölge Şefliği Beyceli mahallesi Kuz mevkiinde 2 gün süren çalışma ile 20 metre uzunluğunda taş tahkimat çalışması gerçekleştirilirken Kösebucağı Mahallesi Fatih, Müezzinoğlu, Yavuzselim ve Arpalık Mahallesi bağlantılarında 2 gün süren çalışma ile 15 kilometre kanal temizliği ve reglaj çalışması gerçekleştirdi.

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü 2. Bölge Şefliği ekipleri ise Kayaköy mahallesi Ortaoba mevkiinde 1 kilometre kanal temizliği ve reglaj çalışması gerçekleştirirken Kavraz mahallesi Yaranoğlu mevkiinde de 700 metre yol genişletme çalışması başlattı. Yaranoğlu mevkiinde 4 gün önce başlayan yol genişletme çalışmasının hafta sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, kırsal mahallelerde yaz aylarında aşırı yağışlardan etkilenmemek için yol kenarlarında kanal temizliği çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirterek, “Ekiplerimiz bu çalışmaları yaparken vatandaşlarımızdan da bahçelerinden çıkardıkları çalıları ve yabancı otları kanallara atmamalarını rica ediyoruz. Ekiplerimiz diğer yandan program dahilinde öncelik sırasına göre yol genişletme çalışmalarına da hız vermiş durumda.” dedi. Haber: Furkan TOMAKİN