Bugün, 17 Nisan 2021 Cumartesi
  • Cumartesi 11 ° / 8 ° Bulutlu
  • Pazar 13 ° / 7 ° Fırtına
  • Pazartesi 13 ° / 10 ° Bulutlu


2. DOZ AŞILAMA BAŞLADI

2. DOZ AŞILAMA BAŞLADI

İlimizde de ilk doz aşılamanın üzerinden 28 gün geçmesiyle 2. Doz aşı uygulamasına dün başlandı. Ordu İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu Ve Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Başhekim Atilla Gürgen’in aşılanmasıyla başladı.

Bilindiği gibi 14 Ocak 2021 tarihinde 1. doz aşı ilk olarak sağlık çalışanlarına uygulanmıştı. Daha sonra Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda kademeli olarak 75 yaş ve üzeri vatandaşlara 1. Doz CoronaVac aşısı uygulandı. İlimizde de ilk doz aşılamanın üzerinden 28 gün geçmesiyle 2. Doz aşı uygulamasına dün başlandı.

CUMA GÜNÜNDEN İTİBAREN 65 YAŞ ÜSTÜ AŞILANACAK

Ordu genelinde tüm sağlık çalışanlarının 2. Doz aşılaması aynı anda başlamış oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklama doğrultusunda sağlık çalışanlarının yanı sıra 70 yaş ve üzeri tüm vatandaşların da aşılamasına başlanıyor. Cuma gününden itibaren ise 65 yaş ve üzeri vatandaşların da aşılanmasına başlanacak.

Aşılama için tüm altyapı hazırlıkları tamamladıklarını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu; “Aşılama çalışmaları için ilimizdeki tüm hastanelerde yeteri sayıda Aşı Odası oluşturduk. Ayrıca aşılama kampanyasında görev alacak personelimizi belirleyerek eğitimlerini daha önce tamamlamıştık. Dileğimiz bir an önce aşılamanın tamamlanması ve Covid-19 salgınından kurtulmamızdır. Aşı uygulatmak isteyen vatandaşlarımız Alo 182, Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) https://www.mhrs.gov.tr/ veya e-nabız sistemi üzerinden randevu alması gerekiyor. Sağlık çalışanlarımızın aşılamasının yanı sıra 70 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın da 1. doz aşılamasına başlıyoruz. Cuma günü ise 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın 1. Doz aşılamasına başlamış olacağız. İlerleyen günlerde Bilim Kurulunun belirleyeceği diğer yaş ve meslek guruplarının da aşılanmasına başlanacaktır. Kampanyanın ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Haber: Furkan TOMAKİN