reklamy
  • Perşembe 22 ° / 16 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 22 ° / 19 ° Fırtına
  • Cumartesi 23 ° / 20 ° Parçalı bulutlu


4 TIR DUALARLA GÖNDERİLDİİdlib’deki Müslüman kardeşlerimizin yaralarını yerinde sarmak amacıyla Fatsa Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Müftülüğü, Kızılay Şubesi ve İnsanı Yardım Vakfı (İHH) Temsilciliği ve Damla Derneği organizesinde toplanan yiyecek, kıyafet, su, ayakkabı ve yakacak oluşan 4 tır malzemeleri dualarla gönderildi. 
  Hükümet Konağı önünde 15 Temmuz Özgürlük Meydanında Yardım tırlarını uğurlamadan önce İlçe Müftüsü Hamza Bayram tarafından bir dua yapıldı.

“FATSALILAR ELELE VERDİ”
Yardım tırlarının uğurlanması sırasında ilk açıklamayı yapan Kızılay Genel Merkezi Denetim Kurulu Raportörü Fatsa yönetim kurulu üyesi Erdoğan Kısacık, “Bugün İdlib için Fatsa’daki bütün dernekler bir araya geldik, elele verdik ve dört tır yardım malzememizi İdlib’e göndermek için buluştuk. Ben bu vesileyle Türk Kızılay’ı Genel Merkezi Denetim Kurulu Raportör olarak Fatsa’daki bütün derneklerimize çok teşekkür ediyorum. Bugün çok soğuk, bu kadar soğuk havaya Fatsalılar elele verdiler, ellerinde ne varsa gönüllerinden ne koptuysa bu tırlara verdiler, hepsi helali hoş olsun. İnşallah kısa zamanda bu savaş biter, inşallah onlarda bir an önce yurtlarına kavuşmuş olurlar. Ben bu vesileyle başta bizlere önderlik yapan Fatsa Kaymakamımız sayın Ömer Lütfi Yaran’a çok teşekkür ediyorum ve bütün derneklerimizin ve bağış yapan herkese çok teşekkür ediyorum hepsinden Allah razı olsun.” dedi. Haber: Furkan TOMAKİN