reklamy
  • Salı 18 ° / 16 ° Sağanak
  • Çarşamba 17 ° / 15 ° Bulutlu
  • Perşembe 19 ° / 15 ° Parçalı bulutlu


891 İŞÇİ KURAYLA ALINACAK

İŞKUR, Ordu’ya TYP‘den kura ile yapacağı 891 işçi alımının başvuruları 17 – 21 Eylül tarihleri arasında sadece internet ve alo 170 üzerinden yapılacak.

 

 

 

Ordu İl Başkanı Halit Tomakin yaptığı açıklamada, İŞKUR üzerinden Toplum yararına program kapsamında Ordu il genelinde Milli Eğitim Müdürlüklerine 725 kişi Temizlik, 154 kişi Güvenlik, Çalışma ve Aile Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne 14 kişi Temizlik olmak üzere toplamda Ordu iline 891 kişinin Noter huzurunda kura yöntemi ile geçici işçi alınacağının bilgisini verdi.

Başkan Tomakin,   Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarının 9 ay, Çalışma Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çalışanlarının 6 ay gibi tahmini çalışma süreleri olduğunu, söz konusu program başvuruları 17 – 21 Eylül tarihleri arasında yapılacağını  şartları tutan vatandaşların başvuru ayrıntılarını ve başvuruyu  www.iskur.gov.tr veya esube.iskur.gov.tr üzerinden veya ALO 170 hattı üzerinden  yapabileceklerini, harici müracaatların kabul edilmeyeceğinin bilgisini verdi.Başkan Tomakin, ayrıca, Ordu çalışma ve İŞKUR Müdürlüğü’nün facebook sayfasından da ayrıntıların öğrenebileceğini söyledi.

Yaptığı açıklamada Başkan Tomakin, “AK Parti Hükümetleri ile birlikte işsizlikle büyük mücadele ediyoruz ve önemli yol aldık. İstihdamı artırma, ekonominin büyümesi noktasında hedeflere varmak için ciddi çalışma ve programları hayata geçireceğini ifade ederek işsizlikle mücadele olmazsa olmazımız, TYP programının ilimiz ekonomisine ve işsizliğe karşı bir nebze olsun katkıda bulunacağını belirterek şimdiden kura da çıkacak ve çalışma hayatına katılacak olan hemşehrilerimize hayırlı olsun diyor aileleri ile birlikte mutlu ve huzurlu yaşam sürmelerini diliyorum” dedi. Haber: Soner ÖZDEMİR