reklamy
  • Pazartesi 26 ° / 22 ° Fırtına
  • Salı 27 ° / 22 ° Fırtına
  • Çarşamba 27 ° / 21 ° Güneşli


?ALLAH ORDUMUZU MUZAFFER KILSIN?

AK Parti Ordu İl başkanı Halit Tomakin; ?Allah cc. Ordu?muzu muzaffer eylesin. Ne yaparlarsa yapsınlar hangi oyunu kurarlarsa kursunlar, bütün oyunları bozan allah ?cc. izni ile onların oyunlarını başlarına geçireceğiz.?

AK Parti Ordu İl başkanı Halit Tomakin; “Allah cc. Ordu’muzu muzaffer eylesin. Ne yaparlarsa yapsınlar hangi oyunu kurarlarsa kursunlar, bütün oyunları bozan allah ‘cc. izni ile onların oyunlarını başlarına geçireceğiz.”

Ekim ayı Büyükşehir Belediyesi Parti grubu toplantısı, AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin Başkanlığı’nda yapıldı. Toplantıya, İl Yerel Yönetimler Başkanı Musa İşler, İlçe Belediye Başkanları ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Halit Tomakin, “Başkomutan, Dünya Lideri, Cumhurbaşkanı, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ın emri ile Suriye’de Fırat’ın doğusuna Türk Ordusu tarafından başlatılan “Barış Pınarı” Harekatının, başarılı bir şekilde tamamlanması en büyük arzumuzdur diyerek, ALLAH cc.’den niyazımız ve duamız ,ismini sevgili Peygamberimizden (sav) alan Mehmetçiğimize, ümmet coğrafyasını kuşatan kötülükleri ortadan kaldırmayı nasip eylesin, Bir tek masumun burnu kanamadan Barış Pınarı harekatımızı muvaffakiyetle sonuçlandırsın. Mazlumun duasına mazhar olan askerimizi muzaffer eylesin” dedi.

Başkan Tomakin, Türkiye başından beri Fırat’ın doğusunda bir terör devleti kurmak isteyen başta Amerika ve İsrail olmak üzere tüm taraflara böyle bir şeye asla razı olmayacağını Türkiye’nin bir terör koridoru oluşmasına izin vermeyeceğini, kendi topraklarında terör örgütlerinin kökünü kazımak, hem kendi güvenliğini sağlamak hem de Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumak olduğunu ifade etti.

 

TÜRKİYE ARTIK KENDİ YOLUNU KENDİSİ ÇİZİYOR

Başkan Tomakin, “Türkiye, Devletlerin sınırlarına sığmadığı, yanlış terzinin biçtiği elbisenin dikişlerinin attığı bir zaman dilimindedir. siyasi büyüğümüzün meşhur sözü ile, Aslında bütün mesele; “Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmeye kalkmasıydı” dediği gibi biz motorumuzu üretmeye başladık. Ordumuzun ihtiyacı olan tüm silahları en modern şekilde üretiyoruz. Türkiye ben sana silah satmıyorum diyen başta ABD olmak üzere hiçbir ülkeyi tınlamıyor artık. Kendi yolunu kendisi çiziyor, Türkiye, 17 senede nereden nereye geldi bu bile Dünya Lideri, Genel Başkanımız, Recep Tayyip Erdoğan’ın ne kadar ileri görüşlü ve Dünya Lideri olduğunun kanıtıdır” dedi.

ONLARIN OYUNLARINI BAŞLARINA GEÇİRECEĞİZ

Başkan Tomakin; “Ne yaparlarsa yapsınlar hangi oyunu kurarlarsa kursunlar, bütün oyunları bozan Allah cc. izni ile onların oyunlarını başlarına geçireceğiz. Cumhurbaşkanımızın her zaman söylediği gibi "Başaramayacaksınız, Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımız susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vurduramayacaksınız. Çünkü, bu milletin kodlarına yerleştirilmiş bir vatan aşkı var. İman dolu göğsü var, Ne para, ne açlık, ne başka hiçbir dünyevi zevkin veremeyeceği o aşk. Vatan uğruna, bayrak uğruna, toprak ve ezan uğruna şehit olmak için can atan Türk milletini asla yenemeyecekler. Bizim kodlarımızda Hani bizi 15 Temmuzda sokağa döken, tanklara ve jet uçaklarına kafa tutturan o tarihi hafıza var” dedi.

 

8 YILDIR DOLAŞAN KARA BULUTLARI DAĞITACAĞIZ

Başkan Tomakin, “Başkomutanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İl Başkanları toplantısındaki konuşmasında , Biz bu operasyonda sivillerin kılına dahi zarar gelmesini kabullenemeyiz. Sadece bize saldıranları, tuzak kuranları hedef alıyoruz. Harekatın adını belirlerken rastgele tercihte bulunmadık. Terör örgütünü bölgeden kazıyarak barışı tesis etmek için bu adımı atıyoruz. Bizim Suriye tarafında sınırımız pınarlarla doludur. Bundan hareketle adını Barış Pınarı koyduk. Kısa sürede Münbiç'ten Irak sınırına kadar tüm bölgeyi huzura kavuşturup Suriye halkının üzerinde 8 yıldır dolaşan kara bulutları dağıtacağız” dediğini belirterek harekatın nihai amacını da belirlemiş olduğunu ifade etti. 

Haber: Soner ÖZDEMİR