Bugün, 22 Ekim 2021 Cuma
  • Cuma 20.8 ° / 10.1 ° Bulutlar
  • Cumartesi 19.6 ° / 10.2 ° Açık hava
  • Pazar 17.9 ° / 10 ° Hafif yağmur


ANAOKULU TEMELİ ATILDI

ANAOKULU TEMELİ ATILDI

Fatsa'da Hacı Zekiye Karamolla Anaokulunun temel atma töreni gerçekleştirildi.

Ordu Valisi Tuncay Sonel'in, Ordu'nun eğitim alanındaki derslik ihtiyacının giderilmesi amacıyla başlatmış olduğu çalışmalar kapsamında Fatsa İlçesinde yapılacak 8 derslikli Anaokulunun temeli atıldı.

Hayırsever İş İnsanı Yılmaz Karamolla ve eşi Ayşegül Karamolla tarafından anneleri Hacı Zekiye Karamolla adına yaptırılacak 8 derslikli Anaokulunun temel atma töreninde bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, hayırsever Karamolla ailesine teşekkür ederek, yapılacak olan anaokulunun hayırlı olmasını diledi.

Anaokulunun, eğitim için oldukça önemli olduğunu vurgulayan Vali Tuncay Sonel, bir yıl öncesinde 66 okulun deprem riski kararı olduğunu ve bu okulları yıktıklarını ifade ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde, Milli Eğitim Bakanlığının destekleri, hayırseverlerin katkılarıyla Ordu'da son bir yıl içerisinde 41 okul binasının kazandırıldığını, bunlardan bazılarının yapımının tamamlanarak eğitim-öğretime açıldığını, bazılarının yapımının devam ettiğini, bazılarının da yapımına yakın bir vakitte başlanacağını dile getirdi.

Ordu'da, devlet vatandaş destekli yapılan okulların bitmesiyle toplamda 532 derslik yapılacağını belirten Vali Sonel, 46 okulun da Milli Eğitim Bakanlığın destekleri ile güçlendirmesinin yapıldığını sözlerine ekledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ise Ordu'da yapılan eğitim yatırımlarına değinerek, geleneksel eğitim yöntemlerinin yanı sıra, çocukların 21. yüzyıl becerileri ile donatıldığını söyledi.

Yapılan yatırımlar ile Fatsa'da tüm okullarda tekli eğitime geçildiğinin altını çizen Müdür Vargeloğlu, "İnşallah burada memleketimizin geleceğinde güzel roller alan nesiller yetişecek" dedi.

Hayırsever İş İnsanı Yılmaz Karamolla ise yaptığı konuşmada, Annesi Hacı Zekiye Karamolla'nın adını taşıyacak olan anaokulunun hayırlı olmasını diledi.

Karamolla konuşmasını şu cümlelerle tamamladı: "Bu okulun ülkemiz ve Fatsa'mız için hayırlı olmasını diliyorum."

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Hamza Bayram'ın dua etmesiyle devam eden temel atma programında, Vali Sonel ve hayırsever iş insanları Yılmaz Karamolla, eşi Ayşegül Karamolla, baba Necati Karamolla ile birlikte butona basarak, 8 derslikli Anaokulunun temeline beton dökümünü gerçekleştirdi.

Fatsa İlçesinde gerçekleştirilen temel atma törenine, Vali Tuncay Sonel, Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa Cumhuriyet Başsavcısı Özcan Çubukoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Anaokulunun yapımını üstlenen Hayırsever İş İnsanı Yılmaz Karamolla ve eşi Ayşegül Karamolla, Ömer Karamolla, babaları Necati Karamolla, iş insanı Turan Sürücü, ailesi ve öğrenciler katıldı.

Haber: Furkan TOMAKİN