Bugün, 28 Eylül 2021 Salı
  • Salı 19.1 ° / 11.9 ° kırık bulutlar
  • Çarşamba 16.8 ° / 11.2 ° bulutlu bulutlar
  • Perşembe 16.2 ° / 10.8 ° kırık bulutlar


ARAZÖZ İLE DESTEK!

ARAZÖZ İLE DESTEK!

Fatsa Belediyesi Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz'da farklı noktalarda çıkan ve rüzgârın etkisiyle yayılan orman yangınlarını söndürme çalışmalarına, Temizlik İşlerine ait 1 arazözü görevlendirerek destek verdi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan yangının söndürme çalışmalarına katkı sağlamak için Fatsa Belediyesi Temizlik İşlerine ait 1 arazöz yola çıktı. Fatsa Belediyesi önünden aracı Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar uğurladı.
Akdeniz Bölgesindeki yangının söndürülmesi için ellerindeki imkânlarla seferber olduklarını ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, "Manavgat bölgesinde başlayan yangınların kontrol altına alınması, kontrol altına alınan bölgelerde soğutma işlemlerinin yapılabilmesi için 3 personelimizle 1 arazözü yola çıkardık. Antalya ilimize bağlı Manavgat ilçesiyle başlayan daha sonra Akseki ile devam eden ve ülkemizin güney bölgesinde yerleşim yerlerini tehdit eden yangın hepimizi derinden üzdü. Yangının bir an önce kontrol altına alınması için devletimiz imkânlarını seferber ederken, Fatsa Belediyesi olarak bizler de gönderdiğimiz arazöz aracı ile destek sağlıyoruz. Orman yangınlarıyla geleceğimiz, ciğerlerimiz yanıyor. Yangın nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımız var, Allah’tan rahmet diliyorum. Yangın nedeniyle çok sayıda yaban hayvanı da maalesef yanarak telef oldu. Daha fazla acı yaşamamız için herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Haber: Mert Tolga COŞGUN