reklamy
  • Cumartesi 25 ° / 21 ° Güneşli
  • Pazar 25 ° / 22 ° Fırtına
  • Pazartesi 26 ° / 22 ° Fırtına


ARICILIKTA İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI

 

Ordu Arıcılık ve Araştırma Enstitüsü tarafından İzleme ve Değerlendirme Birimi Toplantısı düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı "Rekabetçi Sektörler Programı" kapsamında Ordu Valiliği himayelerinde Ordu Arıcılık ve Araştırma Enstitüsü tarafından uygulanan "ARI ÜRÜNLERİ AR-GE MERKEZİ"nin faaliyetleri ile ilgili olarak İzleme ve Değerlendirme Birimi toplantısı gerçekleştirildi.

Enstitü Müdürü Feyzullah Konak'ın başkanlığında 12.11.2019 tarihinde gerçekleştirilen İzleme ve Değerlendirme Birimi toplantısına Ordu Valiliği, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü ile Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, Ordu, Samsun ve Giresun Arı Yetiştirici Birliği Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Enstitü araştırmacıları ile Balmer Paketleme Pazarlama Analiz ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. çalışanları katılım sağladı.

İzleme ve Değerlendirme Birimi; projenin icra birimi olan Kalite Sertifikasyon Merkezi ve KOBİ Ortak Kullanım Tesislerinin çalışmaları, darboğazları ve çözüm önerileri değerlendirildi. Buna göre laboratuvar  sarf malzemelerinin karşılanması ile bedelsiz analiz desteğinin aktif hale getirilmesi, KOBİ Ortak Kullanım Tesislerinin işleyişindeki aksaklıkların giderilmesi, yönetimin aksiyon oluşturacak şekilde geliştirilmesi, gelen paketleme taleplerinin dikkatlice değerlendirilmesi, laboratuvarlarda tüm analizlerin gerçekleştirilmesi, öngörülmeyen harcamalar için farklı eş finansman sağlanması hususları görüşüldü. Ayrıca 03 Aralık 2019 tarihinde katılımcıların üst düzeyde iştirak ederek çözüm odaklı bir toplantı yapılması kararlaştırıldı. Toplantı AR-GE merkezinin sürdürülebilirliğinin sağlanması için  önerilerde bulunularak işbirliğinin artırılması konusunda görüş birliğine varıldı. Haber: Dilek TİRYAKİ