Bugün, 21 Ocak 2021 Perşembe
  • Perşembe 4 ° / -2 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 11 ° / 0 ° Güneşli
  • Cumartesi 12 ° / 3 ° Parçalı bulutlu


AŞI DA, VİRÜS DE KÂBUS OLDU!

Vatandaşların üçte ikisi aşı olmak istiyor!

Türkiye'de son zamanların en önemli gündem konularından biri olan koronavirüs aşısıyla ilgili birçok düşünce tartışılırken Ordu’da bu aşıyı olmak isteyen de var, istemeyende…

 

Dünya koronavirüse karşı aşının geliştirilmesi için çalışırken, Ordu’da vatandaşlar, milli olmayan aşıya tereddüt duysa da yaptıracağını söylüyor.

Covid-19 salgınına yakalandınız mı sorusuna çoğu kişi hayır dese de, eş, dost akrabalarından salgını geçirmeyen kalmadığı görülüyor. Aşı olmaya sıcak bakılmamasının en önemli nedeni ise olası yan etkilerden duyulan endişe. İkinci nedeni ise aşının etkili olup olmadığına ilişkin şüpheler olduğu tespit edilirken, üçüncü bir neden olarak yerli olmamasından kaynaklandığını belirtiyor.

 

Aşı olmak isteyende var, olmak istemeyen de. Hürses Gazetemiz Haber Ekibi sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Aşıyla ilgili vatandaşların görüşü ise şöyle;

 

“YAN ETKİLERİ BİZLERİ KORKUTAN NOKTA”

 

Emirhan İyigün, “Bu süreçte çok şükür Covid-19 salgınına yakalanmadım ama çevremde geçiren çok kişi var. Bizlerde kendimiz için olmasa bile karşımızdaki insanlar için elimizden geldiğince dikkat ediyoruz. Covid-19 aşısının illere dağıtımı gerçekleşti ve bu konuda çok fazla söylentiler var. Çoğu kişi yan etkilerinin olduğunu söylüyor. Türkiye’nin bulduğu aşı olsa tereddütsüz olurduk ama şuan Çin’den gelen aşı olması nedeniyle tereddütlerimiz var ama başka çıkar yolumuz şuan için olmadığından aşı olacağız gibi görünüyor” vurgusu yapıyor.  

 

“PSİKOLOJİMİZİ DE BOZDU, NEFRETTE ETTİRDİ”

 

Ümit Alparslan, “1 yıl bizim için hem maddi hem manevi olarak çok zorlu geçti. Bu süreç psikolojimizi de bozdu, nefrette ettirdi. Aşı konusunda biraz bekleme taraftarıyım. Hemen olmam diye düşünüyorum. Aşının çok zararlı olduğunu düşünmüyorum ama yinede tedirginiz. Çin aşısı olması da insanı tedirgin eden nokta” diyor.

 

OLMAK İSTEYEN DE VAR, İSTEMEYENDE…

 

Göktuğ Can Dursun, “Yan etkileri nedeniyle aşı olmayı düşünmüyorum” dedi.

 

“BAŞKA ÇIKIŞ YOLU OLMAYACAKSA OLACAĞIZ”

 

Ertan Türkmen, “Benim babam hasta ve köyde kalıyor. Korkumuzdan Ordu’ya da gelmiyor. Bu salgından başka türlü kurtuluşumuz olmayacaksa aşı oluruz. İnşallah bu salgından biran önce kurtuluruz, artık gerçekten çok sıkıldık. Hafta sonu olan kısıtlamalar bir süre daha devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Şuan ki umudumuz aşıyla birlikte salgından kurtulmak” ifadelerine yer veriyor.

 

“BİLİMDEN YANAYIM”

 

Rıfat Yıldızer, “Zorlu bir yıl geçirdik. Çok şükür Covid-19 salgınına yakalanmadan atlattım ama çevrem de bu salgını geçiren çok fazla insan var. Ben bilimden yanayım. Bizlere sıra geldiğinde aşı olacağım. Aşı mutlaka devlet büyüklerimiz tarafından incelenmiştir ve o yüzden bizlerde gerekeni yapacağız” diyerek aşıyla ilgili görüşünü dile getiriyor.

 

 

“AŞIMIZI OLACAĞIZ”

 

Cemil Aydın, “Çok şükür koronavirüs olmadan 2021 yılına girdik ama çevremde koronavirüs olan kişi sayısı çok fazla. Biz aşıya sıcak bakan kesimiz. Eğer ki bizlere sıra gelip aşı olma hakkı tanındığında bizlerde aşımızı olacağız” diyor.

 

“TEK ÇIKAR YOLUMUZ”

 

“İsmet Taş, “Aşıdan umutluyuz, şuan için tek çıkar yolumuz bu. Hepimiz gerçekten zorlu süreçten çok sıkıldık. Başımızdaki büyük bir bela. Biz bu beladan en kısa sürede kurtulmak istiyoruz. Millet olarak zorlu bir süreçten geçtik ve geçmeye de devam ediyoruz. Bu sürecin biran önce bitmesini ve normale dönebilmeyi diliyoruz. Galericiyim uzun süredir telefonlarımız sustu ve çalmaz oldu. Devletimize güveniyoruz bu zorlu süreçten inşallah kurtulacağız” dedi.

 

“KÂBUS OLDU”

 

Hüseyin Bektaş, “Sağlığımız için aşımızı olacağız. Başka çıkar yolumuz yok. Salgından millet olarak her açıdan çok kötü etkilendik. Adeta kâbusumuz haline geldi” ifadelerine yer veriyor.

Özel Haber: Dilek TİRYAKİ