reklamy
  • Cumartesi 25 ° / 21 ° Güneşli
  • Pazar 25 ° / 22 ° Fırtına
  • Pazartesi 26 ° / 22 ° Fırtına


ASKOM TOPLANDI

 

İl Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) toplantısı 29 Kasım 2019 tarihinde Ordu Devlet Hastanesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Kasım ayı İl Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) toplantısı İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Altınbaş öncülüğünde Ordu Devlet Hastanesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Başkan Altınbaş tarafından gerçekleştirilen toplantıya, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mesut Saka, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Kerem Dost Bilmez, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Muhammet Özbilen, İl Ambulans Servisi Başhekimi ve Başhekim Yardımcısı ile İlimizdeki tüm kamu ve özel hastanelerinin başhekim/başhekim yardımcıları, ASKOM sorumluları ve Acil Servis Sorumlu Hekimlerinin katılımı sağlandı.

Toplantıda İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Çetin Gündoğdu tarafından sunum yapıldı. Sunumda İl dışı ve İl içi sevk oranları, acil servis primer vaka kabulü, hastaneler arası nakiller, acil servise başvuran hasta sayıları ve hastanelerin yoğun bakım yatak doluluk oranları konularında bilgi verildi. Ayrıca Acil Sağlık hizmetlerinde ve sevklerde karşılaşılan sorunlar değerlendirilerek çözümler arandı.

Toplantıda, acil sağlık hizmetlerinin ve hasta sevk işlemlerinin daha koordineli sağlanabilmesi için önemli kararlar alındı. Haber: Furkan TOMAKİN