reklamy
  • Cuma 25 ° / 18 ° Güneşli
  • Cumartesi 26 ° / 21 ° Fırtına
  • Pazar 27 ° / 21 ° Fırtına


CEREN’İN HAYALLERİNİ YAŞATACAKLAR!

Ordu’da geçtiğimiz 2019 yılında, öldürülen Ceren Özdemir'in anısına kurulan ve "yalnız değilsin" sloganıyla yola çıkan United (Birleşik) Türkiye Derneği, Ordu’daki üyeleriyle toplantı gerçekleştirdi.

Ceren’in anısını yaşatmak adına yaptıkları çağrı, Türkiye’nin 60 ilinde ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde yankı bulan gençler; toplantılarında toplumda cinsiyet eşitliğinin arttırılması ve bireye yönelik şiddetin önlenmesi, hayvan haklarının geliştirilmesi ve doğanın korunmasına yönelik fikirlerini tartıştılar.
Dernek faaliyetlerinin yanı sıra, mobil uygulama aracılığıyla “güvenli bölgeler” oluşturarak, olası şiddet girişimini engellemeyi hedefleyen gençler; mobil uygulamanın hayata geçirilmesi için gerekli fonlama projelerini de masaya sundu.
“Toplumda bireye olduğu kadar, hayvan dostlarımıza ve doğaya karşı da sorumluluğumuz var” diyen gönüllüler ayrıca “barınak değerlendirme platformu” gibi yeni uygulamalar geliştireceklerinin de sinyalini verdi. Kamu vicdanının önemini vurgulayan ve her fırsatta toplumun okuyarak, düşünerek gelişebileceğinin altını çizen genç gönüllüler, bu hedef doğrultusunda bir de dergi çıkarmak istediklerini; dergi gelirlerinin ise gelecekte arkadaşları Ceren’in hayallerini yaşatmak adına kullanacaklarını da ifade ettiler. Haber Merkezi