Bugün, 15 Mayıs 2021 Cumartesi
  • Cumartesi 18 ° / 13 ° Güneşli
  • Pazar 17 ° / 14 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 17 ° / 14 ° Bulutlu


ÇİFTE BAYRAM!

 

 

Türkiye’nin en önemli ihraç ürünlerinden biri olan ve Türkiye’de en fazla Giresun ve Ordu’da üretilen fındığa beklenen fiyat bayramdan önce açıklanınca fındık üreticisi adeta çifte bayram yaşayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye'nin önemli ihraç ürünlerinden biri haline gelen fındık alım fiyatının bayramdan önce açıklanması üreticiyi sevindirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklanması beklenen fındık fiyatını yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu fındık için Toprak Mahsulleri Ofisi'nin kilogram alış fiyatının 22,5 lira, levant kalite fındık için ise 22 lira olarak açıklayarak sektör temsilcileri ve üreticilerin yüzünü güldürdü.

GÜNDOĞDU: “EMEĞİNİN TEMİNATIDIR”

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da fındık fiyatı çiftçilerimiz bahçeye girmeden Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklandı. Hem açıklanan rakam hem de açıklamanın tarihi Cumhurbaşkanımızın, fındık üreticisinin emeğinin takipçisi ve teminatı olduğunu bir kez daha göstermiştir.” Dedi.

ENGİNYURT: “ÜRETİCİNİN YÜZÜNÜ SEN GÜLDÜRDÜN”

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Birileri kendine pay çıkarsa da, şov yapmaya kalkışsa da, zafer çığlıkları atsa da, fındık üreticisinin yüzünü sen güldürdün, Allah da senin yüzünü güldürsün. Sanal kahramanları Milletimizin takdirine bırakıyorum. Esas olan Fındığın değer bulmasıdır, gerisi lafı güzaf. Paye peşinde değiliz, Millete hizmet derdindeyiz.” Dedi.

AKÇA:  “ÜRETİCİLER ADINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, “Bu fiyatın açıklanması aşamasında yoğun çabalarını esirgemeyen, Sayın Genel Başkanım Şemsi Bayraktar’a, Milletvekilimiz Cemal Enginyurt’a, AK Parti Bölge milletvekillerine, Katkı sunan diğer paydaşlara ve her daim çiftçimizin yanında olan, açıkladığı taban fiyat ile fındık üreticilerimizi memnun eden, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şahsım ve fındık üreticilerim adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

SOYDAN: “ÇİFTE BAYRAM YAŞATACAK”

Kurban Bayramı öncesi açıklanan bu fiyatın üreticilere adeta çifte bayram yaşattığına dikkati çeken TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, "Bu fiyatı açıkladığı için öncelikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, fındık fiyatının bu seviyede açıklanmasında emeği olan Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli'ye ve her daim üreticilerin hakkını savunan TZOB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar'a, tüm üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum." dedi.