Bugün, 18 Mayıs 2022 Çarşamba
  • Çarşamba 22.1 ° / 11.2 ° Moderate rain
  • Perşembe 14.7 ° / 10 ° Hafif yağmur
  • Cuma 15.3 ° / 9.9 ° Hafif yağmur


ÇİFTE KUTLAMA!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk’ün ilçe programları oldukça yoğun geçti.

Ordu’nun Gürgentepe ilçesinde geleneksel olarak kutlanan Hıdrellez Şenlikleri ve Anneler Günü için 3 ilçede yoğun mesai harcayan Başkan Şanlıtürk, önemli mesajlar verdi.

Ordu’nun Gürgentepe İlçesinde her yıl geleneksel olarak kutlanan Hıdrellez Şenliklerine beraberinde ki heyetle birlikte katılan Şanlıtürk, etkinlikleri tertipleyen Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin’i de makamında ziyaret ederek vatandaşlar adına teşekkürlerini iletti.

“HIDRELLEZİ EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLADIK”

Ziyaret ve etkinlik programlarının ardından duygularını dile getiren Başkan Şanlıtürk; “Gürgentepe İlçe Başkanımız Cemal Yalçınkaya, Gölköy İlçe Başkanımız Ali Mert, İl ve İlçe teşkilatlarımız ile birlikte, Gürgentepe “Geleneksel Hıdırellez” Şenliklerine katıldık. Bu güzel organizasyon ve kıymetli hediyeleri için Belediye Başkanımız Yaşar Şahin Bey’e teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Gürgentepe Belediyesinin düzenlemiş olduğu Geleneksel Hıdırellez Şenliğine sağladığımız katılımda, vatandaşlarımıza bolluk ve bereketin arttığı, bizlere baharı müjdeleyen Hıdırellez bayramınızı en içten dileklerimizle kutladık. Başta Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin olmak üzere, emeği geçen ve katılım sağlayan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

"HIDIRELLEZ DOSTLUĞUN, BARIŞIN VE KARDEŞLİĞİN SİMGESİDİR"

"Hıdırellez dostluğun, barışın ve kardeşliğin simgesidir" diyen Başkan Şanlıtürk; “Hıdırellez'in bizi biz yapan; kültürümüzü, inancımızı, duygularımızı yansıtan önemli bir değer olduğunu biliyoruz. Hıdırellez, bütün Türk dünyası ile birlikte Balkanlar, Kafkasya ve Mezopotamya'da, kısacası kültür coğrafyamızda kutlanan önemli bayramlardan birisidir. Birliğimizin, beraberliğimizin en güzel ispatıdır. Eski tarihlerde Ruz-ı Hızır veya Hızır günü olarak da adlandırılan Hıdırellez, Hızır ve İlyas Peygamberlerin yeryüzünde buluştukları gün olduğu var sayılarak kutlanmaktadır. Dostluğun, barışın ve kardeşliğin simgesi olan Hıdırellez'i insanlarımız, yeni mevsime yönelik dileklerini, Allah'a sunmaya bir vesile olarak da kabul ediyorlar. Hızır; uğur ve kısmet sembolüdür. Hıdırellez, birliktelik ve kardeşlik günüdür. Bu gün dostluk günü, bereket günüdür. Tıpkı yüzyıllar önce Hızır ve İlyas'ın (A.S.) dilediği gibi bugün bereket dileme günüdür. Bu bereketli günde Cenab-ı Allah'tan birlik ve beraberliğimizin bozulmamasını diliyor, Türk dünyasının Hıdırellez Bayramı'nı kutluyorum" diye konuştu.

Burada ki programların ardından Ulubey ilçesine geçen Şanlıtürk, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Sık sık çıkarma yaptığı Ulubey ilçesinde de esnafların talep ve beklentilerine kulak veren Şanlıtürk, Altınordu ilçesine geçerek burada ki yoğunluğunu da çeşitli cenaze, düğün ve etkinliklere katılımlarla sürdürdü.

“ANNELERİMİZ, DEĞERLERİMİZİN GELECEĞE TAŞINMASININ EN ÖNEMLİ GÜVENCESİDİR”

Anneler Günü etkinliklerini de partisinin Kadın Kolları Teşkilatıyla birlikte Altınordu İlçesinde sürdüren Şanlıtürk; ‘’Nefes almaya başlayıp, nefesimizi sonlandırıncaya kadar sevgisiyle, şefkatiyle, merhametiyle bizleri kucaklayan, hayatını evlatlarına adayan her anımızda yanımızda olan ve hakkı hiç ödenemeyecek olan annelerimizin bu özel gününü kutluyorum. Hayatımız boyunca, belki de karşılıksız seven tek varlık annelerimizdir. Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs geren ve fedakârca çalışan annelerimiz, aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının da en önemli güvencesidir. En mutlu anlarımızda olduğu gibi, tüm sıkıntılarımızda da sığındığımız liman olan annelerimizin tek beklentisi, bizlere gösterdikleri sevgi ve ilgiyi onlara da hissettirmektir. Hiçbir hediye anne sevgisinin üzerinde değildir. Bu yüzden annelerimizi sadece yılın bir gününde değil her zaman hatırlamalı ve değerini bilmeliyiz. Bu kalbi duygularla başta şehit Anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum, her günü mutlu sağlıklı ve sevinç dolu yaşamalarını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber: Dilek TİRYAKİ