Bugün, 17 Nisan 2021 Cumartesi
  • Cumartesi 11 ° / 8 ° Bulutlu
  • Pazar 13 ° / 7 ° Fırtına
  • Pazartesi 13 ° / 10 ° Bulutlu


ÇOCUKLAR ARILARA KUCAK AÇIYOR!

ÇOCUKLAR ARILARA KUCAK AÇIYOR!

Ordu ili Kabataş ilçesi Şehit Salih Keskin İlkokulu’nun “Bees Save The Eart. Let’s Save Bees” Etwinning Projesi İle Çocuklar Arılara Kucak Açıyor, Onları Koruyor konulu proje yaptı.

Kabataş ilçesi Şehit Salih Keskin İlkokulu’nda görev yapan Okul öncesi öğretmeni Pınar Burcu Altun tarafından, 2020-2021 Eğitim Öğretim döneminde, anasınıfı öğrencileriyle birlikte 10 Türkiye,7 İtalya, 1 Romanya ortaklı öğretmenle Bees Save The earth. Let’s Save Bees isimli eTwinning projesi yürütülmeye başladı.

Projede, çocukların biyolojik çeşitlilik ve insan yaşamı için böceklerin tozlaşmasının önemini anlamalarını ve bu böcekleri korumak için bazı iyi uygulamaları öğretmeyi amaçladığı bildirildi. Projenin hedefleri arasında çocuklara arıların harika dünyasını, bu muhteşem böceğin doğa dengesi için taşıdığı önemi, ürünlerinin iyiliğini ve insan vücudu için ürettikleri faydalı etkiyi tanıtmak, giderek “sanal” olan ve gerçeklikten kopuk bir dünyadan çocukları olabildiğince uzak tutup doğa sevgisini aşılamak yer almaktadır denildi.

Haber: Soner ÖZDEMİR