Bugün, 4 Ağustos 2021 Çarşamba
  • Çarşamba 28.8 ° / 19.3 ° Açık hava
  • Perşembe 29.4 ° / 20.2 ° Açık hava
  • Cuma 32.3 ° / 20.5 ° kırık bulutlar


ÇOK UZAK EĞİTİM!

ÇOK UZAK EĞİTİM!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilmesiyle binlerce öğrenci, uzaktan eğitim sistemine geçti.

OKSİJENİ BOL EĞİTİM!

Getirilen kısıtlamalar nedeniyle geçici süreliğine Ordu İli Gürgentepe İlçesi Muratcık Mahallesindeki köylerine gelen Seven Şanlı ve Hakan Şanlı çifti, çocukları Kemal Şanlı’nın eğitiminden geri kalmamaları için ellerinden geleni yapıyor.

BU EĞİTİM GERÇEKTEN ÇOK UZAK!

İstanbul Esenyurt Feyyaz Berker İlkokulu 2. Sınıf öğrencisi olan 9 yaşında ki Kemal Şanlı, Gürgentepe İlçesi Muratcık Mahallesinde ki evlerinde, elinde tablet internet nerede çekerse o orada. Evlerinde internetin çektiği alanı adeta sınıf ortamına dönüştüren anne Seven Şanlı ise, çocuğunun eğitiminden geri kalmaması için yoğun çaba sarf ediyor.

Anne Şanlı, uzaktan eğitim sürecini ise şöyle değerlendiriyor;

“İstanbul’da yaşıyoruz. Koronavirüs süreci nedeniyle uzun süre evde kapalı kaldık ve gerçekten çok bunaldık. Oğlum hem okula gidemedi hem korktuğumuz için dışarı çıkarmadık derken zorlu bir süreçten geçtik. Bizde biraz nefes alabilmek adına köyümüze geldik ve köydeki evimizde internetin çektiği alanları oğlum için ders çalışabileceği ortamlara çeviriyorum. Böylelikle hem bol oksijen alarak ders işleyebiliyor hem de eğitiminden geri kalmıyor. Maalesef bizim kadar şanslı olmayan aileler var elbette ki. Evimizde internetin çekmesi büyük şansımız” dedi.

Özel Haber: Sümeyye ŞAHİN