reklamy
  • Perşembe 14 ° / 7 ° Güneşli
  • Cuma 16 ° / 6 ° Güneşli
  • Cumartesi 16 ° / 6 ° Güneşli


CUMHURİYETİN 97. YILI KUTLANDI

CUMHURİYETİN 97. YILI KUTLANDI

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıldönümü Ordu’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama programı kapsamındaki ilk etkinlikler 28 Ekim Çarşamba günü Atatürk Anıtı’nda yapılan çelenk koyma töreni ile başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama programı, 29 Ekim 2020 günü saat 09.30’da Vali Tuncay Sonel’in tebrikleri kabulüyle devam etti.

Korona virüs tedbirleri nedeniyle Valilik Binası önünde gerçekleştirilen Tebrikat Töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Törende Vali Tuncay Sonel’in konuşması öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajı okundu.

“CUMHURİYET SONSUZA DEK YAŞAYACAKTIR”

Cumhuriyet tarihteki yerini almıştır ve sonsuza dek alacaktır diyen Ordu Valisi Tuncay Sonel, ”97 yıl önce bugün Kurtuluş savaşımızın zirvesi olan Cumhuriyet tarihteki yerini almıştır ve sonsuza dek alacaktır. Çünkü teminatı birlik ve beraberliğimizdir. Bu toprakları vatan yapan ecdadımızı Cumhuriyetin kurucusu büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehitlerimizi, tüm kahraman gazilerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyoruz” dedi.

“CUMHURİYET, KOLAY KAZANILMADI”

Birlik ve beraberliğimizden taviz vermemeliyiz diyen Vali Sonel, “Geçmişte olduğu gibi bugünde hem içte hem dışta maalesef hainler oluyor. Bizim öncelikle birlik ve beraberliğimizden taviz vermememiz gerekiyor. Cumhuriyet, öyle kolay kazanılmadı bu vatan. Gençlerimize vatan, bayrak, ezan ve birlik beraberlik şuuru vermemiz lazım. Çok çalışmamız lazım. Çocuklar özellikle bizim için çok önemli”

“daha çok bilgili olur ve çok çalışırsak geleceğin Türkiye’si daha güçlü olacaktır”

Vali Sonel, “Sevgili Gençler, büyük Atatürk’ün dediği gibi sizler geleceğin yıldızı, gülü, saadet pırıltısısınız. Çok çalışın, gayret gösterin, büyüklerinize saygıda, küçüklerinize sevgide kusur etmeyin. Tarihimizi çok iyi bilelim. Çünkü geçmişi bileceğiz ki geleceğe güvenle, güçlü bakalım. Daha çok okur, daha çok bilgili olur ve çok çalışırsak eminim ki geleceğin Türkiye’si daha güçlü olacaktır” diye konuştu.

Gerçekleşen törene, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş ile diğer protokol mensupları, adli ve askeri personel, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Haber: Dilek TİRYAKİ