reklamy
  • Cuma 25 ° / 18 ° Güneşli
  • Cumartesi 26 ° / 21 ° Fırtına
  • Pazar 27 ° / 21 ° Fırtına


DERYA’YA UMUT OL!

 

 

Fatsa Bolaman’da yaşayan Wilson hastası Derya Hacıhasanoğlu, Hayırseverlerden yardım bekliyor.

 

AİLEM 19 YILDIR BAKIYOR

Fen Bilgisi Öğretmenliği 2. sınıfta okurken Wilson hastalığına yakalanan Derya Hacıhasanoğlu, aylık kendi ihtiyaçlarını karşılayacak kadar küçük çapta destek bekliyor. Derya Hacıhasanoğlu, “40 Yaşındayım. 19 Yıldır Wilson hastalığı ile mücadele ediyorum. Annem, Babam memur emeklisi. Bana devletten bu yüzden yardım çıkmıyor. Ama devlet ekranda gördüğünü biliyor. Annem, Babam bana 19 yıldır bakıyor. Allah razı olsun. Ama çok yük oldum. Ellerinde ne var ne yok benim biraz daha iyi olmam için harcadılar.” Dedi.

 

MAAŞ NEYE YETSİN?

Tedavi masraflarının ağır olduğunu anlatan Derya Hacıhasanoğlu, “Artık üzülüyorum. Katkım olamazken, hep eksiğim oluyor. Tedavilerim var. Masrafları ağır tedaviler. Nisan ayında tekrar İstanbul’a doktora gideceğim. Her gidiş gelişimizde olacak masrafları az çok düşünün. Maaş neye yetsin? Geçiniyoruz çok şükür. Ama ben aylık burs gibi benim küçük çaplıda olsa kendi ihtiyaçlarımı karşılayacak kadar destek bekliyorum.” Diyerek destek beklediğini belirtti.

 

KARINCA, KARARINCA!

Ufak çapta da olsa yardım istediğini söyleyen Derya Hacıhasanoğlu,  “Ben yürüyemiyorum, Konuşamıyorum, kendi yemeğimi yerken zorlanıyorum. Sağ elim çalışıyor. Bir telefonum var elimde, size de internetten ulaşıyorum. Çok büyük beklentim de yok. Karınca, kararınca. Beni motive edecek kadar olsa kabulüm. Teşekkür ederim.” Dedi.

Wilson Hastası Derya’ya yardım yapmak isteyenler 0505 656 89 49 nolu telefondan iletişime geçebilir. Özel Haber: Dilek TİRYAKİ