reklamy
  • Salı 17 ° / 13 ° Fırtına
  • Çarşamba 18 ° / 15 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 17 ° / 15 ° Fırtına


“DEVRİM YAPTIK ENGELLERİ KALDIRDIK”

 

 

 

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, AK Parti İktidarı ile birlikte Engelli hakları konusunda adeta devrim niteliğinde kanunlar ve iyileştirilmeler yapıldığını, 17 yılda engelli kardeşlerimizin yaşadığı sorunların ortadan kaldırıldığını ifade etti.

Başkan Tomakin, hiç kimsenin yarının ne olacağının bilmesinin mümkün olmadığını, aslında her bireyin engelli olmaya aday olduğunu, bu nedenle zihinlerdeki engellerin kaldırılması gerektiğine vurgu yaparak, “AK Parti İktidarları döneminde engellilere yönelik çalışmalarda büyük bir gelişme kaydettik. Son 17 yılda engelli vatandaşlarımızın kendilerine öz güvenlerini sağladık. Sosyal devlet ilkesini baz alan AK Parti, engellilerimizin çağdaş ülkelerdeki gibi sosyal hizmet ve güvenceye kavuşmasını sağladı.” Dedi.

Başkan Tomakin, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle her birimiz engelli kardeşlerimize, daha yüksek bir hassasiyet göstermeliyiz. Bu vesile ile Dünya Engelliler Günü'nün engelli kardeşlerimiz ve tüm dünyadaki engelliler için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Dedi. Haber: Soner ÖZDEMİR