Bugün, 22 Ekim 2021 Cuma
  • Cuma 20.8 ° / 10.1 ° Bulutlar
  • Cumartesi 19.6 ° / 10.2 ° Açık hava
  • Pazar 17.9 ° / 10 ° Hafif yağmur


DÜNYANIN EN İYİ 50 ÖĞRETMENİ ARASINA GİRDİ

DÜNYANIN EN İYİ 50 ÖĞRETMENİ ARASINA GİRDİ

 

Ordu İli Ünye ilçesi Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Muhammet Aydın, dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına girdi.

İlimiz Ünye ilçesi Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Muhammet Aydın, 2021 yılında Global Teacher Prize (Küresel Öğretmen Ödülü) yarışmasında dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına girmeye hak kazandı.

Küresel Öğretmen Ödülü yarışmasında dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına giren öğretmen Aydın, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu'nu ziyaret etti.

Ünye İlçe Millî Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz ve Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İbrahim Elibolca'nın beraberinde bulunduğu ziyarette, Aydın, yarışmanın detayları ve süreci hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Vargeloğlu’na bilgilendirmede bulundu.

Ziyarette, bir süre sohbette bulunan Vargeloğlu, "İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda millî, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarırlar. Bizi biz yapan değerlerimizi, çocuklarımıza öğretmek zorundayız. Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için tüm eğitim yöneticilerimizin, okul müdürlerimizin ve öğretmenlerimizin özverili ve fedakârca bir çalışma içerisinde olacağına inanıyorum. Bu vesileyle eğitimde mükemmelliği teşvik etmek amacıyla, öğretmenlere verilen Küresel Öğretmen Ödülü yarışmasında dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına giren öğretmenimiz Muhammet Aydın'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Haber: Dilek TİRYAKİ