reklamy
  • Perşembe 26 ° / 19 ° Fırtına
  • Cuma 24 ° / 20 ° Fırtına
  • Cumartesi 23 ° / 19 ° Parçalı bulutlu


“EN AZ 25 LİRA!”

 

CHP Ordu İl Başkanı Avukat Atila Şahin, açıklanan fındık taban fiyatı ile ilgili açıklama yaparak en az 25 lira olması gerektiğini savundu.

Açıklanan fındık taban fiyatının revize edilmesini isteyen Başkan Şahin, CHP olarak 25 lira fındık taban fiyatını savunduklarının altını çizdi. Devletin üreticiye verdiği destek paralarının fındık fiyatına eklenmesini de eleştiren Başkan Şahin, devletin zaten üreticiyi desteklemesi gerektiğini belirtti.

TMO’nun alımlar sırasında vatandaşa kolaylıklar sağlamasını istediklerini belirten Başkan Şahin, “Fındık alımı yapacak TMO’nun önceki yıllarda olduğu gibi üreticiye eziyet etmek yerine kolaylaştırıcı iş ve işlemleri gerçekleştirmesini bekliyoruz. Son olarak fındık bedellerinin de hemen ve peşin olarak ödenmesini talep ettik.” Diyerek taleplerini sıraladı.

Fındık fiyatının 2-3 ay içerisinde 30 liranın üstüne çıkacağını da sözlerine ekleyen Başkan Şahin, fındık fiyatının yeniden gözden geçirilmesini isteyerek üreticinin emeğinin karşılığının tam olarak verilmesini istedi. Haber: Soner ÖZDEMİR