Bugün, 26 Ocak 2022 Çarşamba
  • Çarşamba 2 ° / 0.5 ° Hafif kar
  • Perşembe 1.8 ° / -6.1 ° Heavy snow
  • Cuma 2.3 ° / -6.3 ° kırık bulutlar


EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİK!

EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİK!

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, 3 Aralık Dünya Engelliler günü için yaptığı açıklamada Engelli vatandaşların bugün en büyük sorunu “erişebilirliktir” olduğuna dikkat çekerek en büyük engelin sevgisizlik olduğunu söyledi.

Başkan Şentürk, açıklamasında; "Engelli bireylerin eğitime, çalışma hayatına, sosyal yaşama, sağlığa, kısacası hayatın her alanına erişebilmesi sağlanırsa engeller engel olmaktan çıkar” dedi.

Engellerin, engel olmasının en önemli sebebi ayrımcılıktır diyen Başkan Şentürk; “İYİ Parti engelli vatandaşlarımızın bizim annelerimiz, babalarımız, kardeşlerimiz, arkadaşlarımız, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, komşularımız olduğunun bilinciyle çalışmaktadır. Engelli vatandaşlarımızla ilgili yapılması gereken ilk şey insanların zihinlerindeki engelleri ortadan kaldırmaktır. İYİ Parti olarak bizim sorumluluğumuz engelli yurttaşlarımızı toplumsal yaşamdan dışlamadan, onların her alanda karşılaştığı engelleri ortadan kaldırmaktır” diye konuştu.

İYİ Parti’nin engelli yurttaşlarımızla ilgili önceliği onların hak ve özgürlüklerden herkesle eşit oranda yararlanmasını sağlamak, kendilerine yönelik hizmetlere ulaşmalarını kolaylaştırmak ve kendi kendilerine yetebilecek, üretken bireyler olmaları için imkânlar sunmaktır. En büyük engelin sevgisizlik olduğunu bilerek, engelli vatandaşlarımızın toplumun aynası olduğunun farkında olarak, onların hayatlarını kolaylaştıracak her türlü tedbiri almak, iyileştirmeleri yapmak İYİ Parti’nin öncelikli hedefidir" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi