reklamy
  • Perşembe 26 ° / 17 ° Güneşli
  • Cuma 25 ° / 18 ° Güneşli
  • Cumartesi 26 ° / 21 ° Fırtına


“EN GÜÇLÜ FORMÜL BİRLİK BERABERLİK”Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ordu ziyaretleri kapsamında Fatsa ilçesinde Belediye Meclis Üyeleri ve Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltı programında, Türkiye'nin Covid-19 ile ilgili verdiği mücadele ve bugün gelmiş olduğu konum herkesin gurur duyması gereken ibretlik bir tablo olduğunu belirten Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, “Dünyanın 152 ülkesi Covid-19 belası ile mücadele etmek için Türkiye'nin kapısını çaldı bunların içerisinde 6 tane de uluslararası kuruluş var.” dedi.

Dolunay Hünkar Restaurant’ta Fatsa Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını İlçe Başkanı İsa Yüksel Yaptı.

“TÜRK VATANDAŞLARIMIZLA BİRE BİR İLGİLENDİ”
  Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ise Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’a ziyareti için teşekkür ederek, “Dünyanın yaşamış olduğu bir imtihan var. Bu süreçten biz Sayın Bakanımızın öncülüğünde gerçekten Ordu olarak gururlandığımız işlere imza atıldı. Bu süre içerisinde gerek Suudi Arabistan'da eşimiz dostumuz akrabalarımız kalmıştı, İran'da, Moritanya'da dünyanın birçok yerinde Türk vatandaşlarımız kalmıştı hepsinin sorunlarını Sayın Bakanımıza ilettiğimiz de hepsi ile birebir ilgilendi ve bugün itibariyle dünyada ibret alınacak bir başarı hikayesi oluştu. Ben Sayın Bakanımıza Ordu adına çok teşekkürlerimizi iletmek istiyorum.” dedi.

“HERKES TÜRKİYE'NİN İMKÂNLARINDAN İSTİFADE ETMEK İSTEDİ”
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’ da yaptığı konuşmada bütün dünyanın görünmeyen düşmanla mücadele ettiğini söyleyerek, “Bu görünmeyen düşmanla Türkiye'nin verdiği mücadele ve bugün gelmiş olduğu konum öncelikle hepimiz için gurur duyması gereken
ibretlik bir tablodur. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulumuzun koordinasyonunda bütün ilgili birimlerimiz adeta seferber oldu. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin de getirdiği kazanımlarla bu süreci çok az hasarla hatta bu süreçten daha da güçlenerek çıktığımızı bugün bütün dünya takdir ediyor. Dünya sağlık örgütünün Avrupa direktörü hiçbir ülke Türkiye kadar bu badire ile etkili bir mücadele gösteremedi” dedi.

“DÜNYADAN YÜKSELEN SESLERİ GÖRÜYORUZ”
Ayasofya konusuna da değinen Bakan Yardımcısı Kıran, “Yıllardır adeta sürüncemede kalmış Fatih'in İstanbul'u fethettiğinde Akşemsettin'in hutbe okunması ile Fatih'in cuma namazını kıldırdığı Ayasofya Camii'ni biz yıllar sonra Danıştay'ın verdiği kararla birlikte Cumhurbaşkanımızın imzaladığı kararname ile yeniden camiye dönüştürdük. Hamdolsun inşallah 24 Temmuz'da orada hep birlikte Cuma namazına idrak ederek Ayasofya'yı camiye dönüştürmüş olacağız. Elbette Türkiye'de birbirinden güzel camilerimiz var, ibadetlerimizi yerine getirebilecek mabetlerimiz konusunda en ufak ihtiyacımız yok ama Ayasofya'yı camiye dönüştürdüğümüzde dünyadan yükselen sesleri görüyoruz.” şeklinde konuştu. Haber: Soner ÖZDEMİR