Bugün, 28 Eylül 2021 Salı
  • Salı 19.1 ° / 11.9 ° kırık bulutlar
  • Çarşamba 16.8 ° / 11.2 ° bulutlu bulutlar
  • Perşembe 16.2 ° / 10.8 ° kırık bulutlar


ENDİŞELENMEYİN!

KARARI VERECEK!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, ilçe ziyaretleri, fındık fiyatı ve orman yangınlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İlçelerimizde birebir esnaf ziyareti yaptım, sivil toplum örgütlerini ziyaret ettim ve yapmış olduğum ziyaretlerin tamamında olumsuz bir durumla karşılaşmadık diyen Ordu Milletvekili Gündoğdu, “Pandemi sürecinde ekonomide biraz kırılganlık var ve bu kırılganlığın sadece Türkiye’de olmadığını, dünyanın bütün ülkeleri bu ekonomik kırılganlıktan zarar gördüğünü esnaflarımız ve vatandaşlarımızda biliyor. Yapmış olduğumuz ziyaretlerimizde bunu görüyorum ve durumun farkında oldukları için onlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“İSTİKRARDAN TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Türkiye’nin geleceği, ekonomisi çok daha iyi olacak, kimse bundan endişe duymasın diyen Milletvekili Gündoğdu, “Biz AK Parti olarak istikrardan taviz vermeyeceğiz. 2023’ten önce seçim yapılmayacak. Cumhurbaşkanımız cumhur ittifakının paydaşı Sayın Devlet Bahçeli hocamızda aynı şeyi söylüyor ve esnaflarımızda da erken seçim beklentisi yok. Herkes zamanında seçim olmasını ve istikrarlı bir şekilde ülkenin büyümeye devam etmesini istiyor. Şu anda ki mevcut durumun çözüme kavuşturabilecek tek iktidarın AK Parti olduğunu vatandaşlarımız da esnaflarımız da görüyor ve bize söylüyor” ifadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN İLİMİZE GELME İHTİMALİ VAR”

Sel ve yangın olmasaydı bugünlerde Cumhurbaşkanımız bölgemizde olacaktı diyen Gündoğdu, “Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımızın ilimize gelme ihtimali var. Fındık fiyatını ya geldiğinde yâda bakanlar kurulu sonrası açıklayacak. 3’üncü yılımız ve 3 yıldır uyguladığımız üretici bahçeye girmeden fındık fiyatı açıklama politikasını aynı şekilde titizlikle, bölge milletvekili arkadaşlarımızla takip ediyoruz. Aynı şekilde devam etmesini de sağlayacağız. Cumhurbaşkanımız her şekilde Karadeniz bölgesinin yanında durdu. Bölgenin en önemli girdisi olan fındık fiyatlarını kendisi, Bakanlar kurulu toplantısında veya iptal olmazsa Ordu veya Giresun mitinginde açıklayacak. Kimse endişelenmesin. Biz üreticimizin yanındayız. Fiyat memnuniyeti de geçen yıl çok üst seviyedeydi. Ben bu dönemde sizin aracılığınız ile Ordulu hemşerilerime beklentilerimizi söyledim. Bizim beklentimiz 30 TL. Ama hükümet de bunun hesabını yapıp kararını verecek. Fındık fiyatları gecikmeden önümüzdeki günlerde açıklanacak” şeklinde konuştu.

“SABOTAJ OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILIYOR”

Türkiye’nin birçok ilinde meydana gelen orman yangınlarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Milletvekili Gündoğdu, “Geçtiğimiz yıl Karadeniz bölgesinde 7 yerde orman yangını çıktı. Biri de Ordu ili sınırları içerisindeydi. Akdeniz bölgesinde meydana gelen orman yangınlarında sabotaj var mı, yok mu incelemeler yapılıyor. Bugün yarın ortaya çıkacaktır. Akdeniz bölgesinde orman yangınlarında vefat eden vatandaşlarımıza, çalışanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Kolay değil. Vatandaşlarımızın evi, bizimde, Türkiye’nin de ciğeri yanıyor. Bunların önüne geçmek 1. derece de hepimizin üzerine düşen bir görev. Bu konuda hepimiz dikkatli olmalıyız. Bölgede yaşanan olaylarla ilgili sabotaj da olabilir. Bununla ilgili bazı görüntüler yayınladı ama sonrasında doğru olmadığı söylendi. Bununla ilgili Orman Bakanlığı çalışma yapacaklardır. Bizlerde uygunsuz yerde piknik yapmamız lazım. Bu konuyla ilgili hepimizin üzerinde düşen sorumluluklar var. Bölgemizde Orman Bakanlığının yapmış olduğu piknik alanları var vatandaşlarımızın bu gibi alanlarda pikniklerini yapması ve mutlaka bekçilerin olması lazım. İnşallah bundan sonra bizlerde üzerimize düşeni yaparak daha tedbirli ve dikkatli olacağız” dedi.   

Özel Haber: Sümeyye ŞAHİN