Bugün, 4 Ağustos 2021 Çarşamba
  • Çarşamba 28.8 ° / 19.3 ° Açık hava
  • Perşembe 29.4 ° / 20.2 ° Açık hava
  • Cuma 32.3 ° / 20.5 ° kırık bulutlar


FATSA’DA 29 EKİM COŞKUSU

Fatsa’da Cumhuriyet Bayramının 97.Yıldönümü nedeniyle 15 Temmuz Özgürlük Meydanı’nda resmi kurum amirlerinin katılımıyla bir tören gerçekleştirildi.

 

 

Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran’ın tebrikleri kabulü ile başladı.
Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran tebriklerin kabulünün ardından yaptığı konuşmada, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde “Türk Milletinin tabiat ve şiarına en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü bugün ülkemizin her köşesinde Millet olarak coşkuyla kutlamanın haklı gurur ve sevincini yaşıyoruz. Cumhuriyet, bağımsızlık ülküsü etrafında mutlak anlamda buluşan ve birleşen büyük Türk Milleti’nin, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen örneğine az rastlanır bir irade ve cesaret ile zafere ulaştırdığı Kurtuluş Savaşımızın neticesidir. Her anı kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür. Türkiye Cumhuriyeti, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller sayesinde bugünlere ulaşmış, milletimizin üstün fazilet ve fedakârlıklarıyla temellenmiş ve güçlenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğine, güçlü demokrasisi, güçlü ekonomisi ile yarınlara umutla yürüyeceğine olan inancımız tamdır. Tek bayrak, tek millet ve tek vatan düşüncesiyle kurulan, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırılan Cumhuriyetimiz, Türk Milletinin sonsuz varlığıyla ilelebet devam edecektir. Bu anlamlı günde;  başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, bu toprakları bizlere vatan kılmak ve bu vatanı korumak uğrunda canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, Yüce Milletimizin ve tüm Fatsalı hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Törene Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Cumhuriyet Başsavcısı Özcan Çabukoğlu, resmi kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kurulu temsilcileri katıldı.

Haber: Soner ÖZDEMİR