Bugün, 28 Eylül 2021 Salı
  • Salı 19.1 ° / 11.9 ° kırık bulutlar
  • Çarşamba 16.8 ° / 11.2 ° bulutlu bulutlar
  • Perşembe 16.2 ° / 10.8 ° kırık bulutlar


FİNAL MAÇI İLE SONA ERDİ

FİNAL MAÇI İLE SONA ERDİ

Ünye Belediyesi Kum Futbol turnuvası 5 gün süren renkli mücadelelerin ardından pazartesi akşamı gerçekleştirilen final maçı ile sona erdi.

Türkiye’de tek, Dünya’da ise bir örneği Brezilya’da olan Ünye Belediyesi Kulüpler Arası Kum Futbol Turnuvası pazartesi akşamı Fatsa Anadolu Spor ve Ünye Gençlerbirliği Spor Kulüpleri arasında oynanan final maçı ile son buldu. Kıran kırana geçen final müsabakasının normal süresi 2-2 sona ererken, penaltılarda üstünlüğü ele geçiren Fatsa Anadolu Spor turnuvanın şampiyonu oldu.

TÜRKİYE’NİN TEK TURNUVASI RENKLİ GEÇTİ

Bu yıl Temmuz ayının son haftasının başlangıcında planlanan ancak hava şartları nedeni ile bir hafta ertelenen, ayrıca pandemi tedbirleri kapsamında katılımcı azaltılarak 29 Temmuz Perşembe günü başlanan turnuvada 4 kulüp mücadele etti.

Ünye Gençlerbirliği Spor, Ünye Fevzi Çakmak Spor Kulübü, Fatsa Anadolu Spor ve Fatsa Yalıköy Spor’un katılımları ile gerçekleştirilen Ünye Belediyesi Kum futbol Turnuvası Yalı mevkiinde hazırlanan kum sahada yapıldı.

TURNUVADA GÖSTERİ MAÇLARI DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Turnuva boyunca izleyiciler renkli mücadeleler izlerken, yine birçok gösteri maçları da gerçekleştirildi.

Turnuvanın final günü olan 02 Ağustos Pazartesi günü ise ilk olarak üçüncülük maçı oynandı. Ünye Fevzi Çakmak Spor Kulübü ile Fatsa Yalıköy Spor arasında oynanan müsabakayı Fatsa Yalıköy Spor kazanarak turnuvanın üçüncülüğünü elde etti.

Turnuvada saat 18.30’da ise Ünye 1957 Spor ’da forma giymiş eski profesyonel futbolcuların gösteri maçı vardı. Gösteri maçına izleyiciler büyük ilgi gösterdi.

Turnuvanın final maçı ise saat 19.30’da başladı.

FİNAL MAÇI PENALTILARA KALDI

Ünye Gençlerbirliği Spor ve Fatsa Anadolu Spor arasında gerçekleştirilen final müsabakası oldukça çekişmeli geçti. Müsabakanın normal süresi 2-2 berabere bitince penaltılara geçildi. Penaltılarda üstünlüğü elinden bırakmayan Fatsa Anadolu Spor turnuvanın gülen tarafı oldu ve şampiyonluğu elde etti.

Turnuva sonunda Ünye Gençlerbirliği Spor İkinci, Fatsa Yalıköy Spor Üçüncü olurken, Ünye Fevzi Çakmak Spor Kulübü ise En Centilmen Spor Kulübü oldu.

“ALTYAPI ÇOK ÖNEMLİ”

Turnuvanın finalinde bir konuşma yapan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Kır, “Kum Futbolunun bu kadar ilgi gördüğü hiçbir şehir görmedim. Bu vesile ile bu turnuvayı Ünye’ye kazandıran herkese teşekkür ediyorum. Sokaklardan kurtardığımız her bir genç bizler için çok kıymetlidir. Şampiyonluklar gelip geçici ama bizler için evlatlarımız çok önemli. Bugün bu turnuvada spor açısından altyapının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk” dedi.

Turnuvanın finalinde şampiyon olan Fatsa Anadolu Spor ‘un kupasını ve madalyalarını Ünye Gençlerbirliği Spor ‘un kupasını ve madalyalarını AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Üçüncü olan Fatsa Yalıköy Spor Kulübü’nün Kupasını ve madalyalarını Ünye İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu ve En Centilmen Spor Kulübü olan Ünye Fevzi Çakmak Spor Kulübünün kupasını ve madalyalarını ise Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Kır verdiler.

Haber: Furkan TOMAKİN