Bugün, 9 Mart 2021 Salı
  • Salı 8 ° / 3 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 9 ° / 4 ° Bulutlu
  • Perşembe 9 ° / 4 ° Fırtına


FİSKOBİRLİK’TEN BÜYÜK YATIRIM

FİSKOBİRLİK’TEN BÜYÜK YATIRIM

Fiskobirlik’in Fatsa’da yapımına başladığı 8 Milyon TL yatırım bedeli olan Fındık Kırma Fabrikası, 50 kişilik istihdamla, yıllık 20 bin ton fındık kırma kapasitesine sahip olacak.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fiskobirlik Genel Müdürlüğü’nün Fatsa’ya yaptığı büyük yatırım olan Fındık Kırma Fabrikası inşaatında incelemelerde bulundu.

Başkan Kibar, Fiskobirlik Genel Müdürlüğü’nün, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile yaptığı protokolle Bolaman’da yapımına başlanan Fındık kırma fabrikası inşaatında, Fatsa Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı ve Meclis Üyesi Bünyamin Davu ile incelemelerde bulunarak teşekkürlerini iletti.

Başkan Kibar, yaptığı açıklamada, “8 Milyon TL yatırım bedeli olan fabrika 50 kişilik istihdamla, yıllık 20 bin ton fındık kırma kapasitesine sahip olacak. İnşaatına hızla devam edilen Fındık Kırma Fabrikası Mart ayı sonunda hizmete girecek ve fındık sezonunda ise tam kapasite ile çalışmaya başlayacak.” dedi.

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar’a teşekkürlerini ileten Başkan Kibar, “Son teknoloji ile donatılmış bu modern tesisin ilçemize kazandırılmasında emeği olan Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar’a ve Fiskobirlik Fatsa Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Davu’ya teşekkür ederiz. İlçemize ve hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun.” dedi. Haber: Furkan TOMAKİN