reklamy
  • Çarşamba 22 ° / 18 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 22 ° / 16 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 22 ° / 19 ° Fırtına


“GEÇ OLSUN, GÜÇ OLMASIN!”

Vali Tuncay Sonel, Bayram tatili dönüşünde sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.

“AĞZIMIZIN TADI BOZULMASIN”

 

Gülyalı ilçesindeki polis kontrol noktasını ziyaret eden Vali  Sonel, uygulama noktasında durdurulan araç sürücülerinin  bayramını kutladı. Durdurulan  araçlardaki vatandaşlarla sohbet eden Vali Tuncay Sonel, 4 günlük Kurban Bayramı dönüşü sürücülerden  trafik kurallarına mutlaka riayet etmelerini isteyerek, “Bayram Dönüşünde de Trafik kurallarına uyalım ki ağzımızın tadı bozulmasın” dedi.

 

Sürücülere,   yolculuk sırasında emniyet kemeri kullanımının hayati açıdan önemini vurgulayan Vali Sonel , ”Şerit ihlali yapmayalım. Araç kullanırken telefonla konuşmamaya  özen gösterelim. Yorgun ve uykusuz araç kullanmayalım, kaza riskinin önüne geçelim, hız yapmayalım. Geç olsun güç olmasın” diyerek, sürücülere tavsiyelerde bulundu.

 

Bayram vesilesi ile yola çıkan vatandaşlarında  bayramlarını tebrik eden Vali Tuncay Sonel, kolonya ve çikolata ikramında bulunurken, çocukları da çeşitli oyuncaklarla sevindirdi ve bayram dönüşü nedeniyle trafikte oluşan yoğunluğa bir kez daha dikkat çekti. Haber: Soner ÖZDEMİR