reklamy
  • Cumartesi 25 ° / 21 ° Güneşli
  • Pazar 25 ° / 22 ° Fırtına
  • Pazartesi 26 ° / 22 ° Fırtına


GÜLYALI’DAN SOSYAL TESİS ATAĞI

 

Turnasuyu Mahallesi’nde bulunan Hazine’ye ait eski gümrük binası ve çevresi için gerekli çalışmaları başlattıklarını belirten Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, sosyal tesis yapacaklarını belirtti.

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, 9704 m² alan üzerinde gerçekleştirilecek projede düğün ve gösteri salonu, kır bahçesi, çocuk parkı gibi sosyal donatı alanlarının olacağı projeyle sosyal tesis alanındaki eksiklikleri gidereceklerini ifade etti.

Başkan Tepe, yaptığı açıklamada, “Turnasuyu Yaşam Vadisi projemizin önemli bir ayağını oluşturacak projeyle kapalı mekân ihtiyacımızı karşılayacağız. Bunun için uzun yıllardan beri atıl durumda bulunan eski Gümrük binası ve çevresini Hazine’den istedik. Milli Emlak Şefliği uygun görüş bildirdi. Büyükşehir Belediye Meclisinde imar plan tadilatına gidip alanın sanayi tesisi statüsünden çıkarılıp sosyal tesis alanına çevrilmesini isteyeceğiz. Sanayi alanıyla ilgili uzun yıllardır herhangi bir talep yok. Zaten Turnasuyu Vadisi içerisine sanayi alanı yapmak eşsiz güzelliğe sahip vadimize haksızlık olur. Bu vadiyi gerçek değerine kavuşturacağız. Turnasuyu’na değer katacak, bölgeyi turizm merkezine dönüştürecek, istihdama katkı sağlayacak projelerimiz için çalışmalarımızı heyecanla sürdürüyoruz.” Dedi. Haber: Soner ÖZDEMİR