Bugün, 4 Ağustos 2021 Çarşamba
  • Çarşamba 28.8 ° / 19.3 ° Açık hava
  • Perşembe 29.4 ° / 20.2 ° Açık hava
  • Cuma 32.3 ° / 20.5 ° kırık bulutlar


HER HAFTA ARTIYOR!

DURDURULAMIYOR!

Ordu Altınordu’da et fiyatları her hafta artıyor.  

Ramazan bayramı sonrası hemen hemen her hafta 1-2 TL gibi artış yaşayan et fiyatları hem satıcıyı hem de tüketiciyi olumsuz etkiliyor.

Vatandaşlar fiyatlardan, kasaplar ise işlerin durgunluğundan şikâyet ediyor.

Kurban Bayramı öncesi hayvan fiyatlarındaki artış, hem tüketiciyi hem de satıcıları olumsuz etkilediğini söyleyen Kasap Recep Canbay, “Ramazan bayramından sonra fiyatlar baya arttı. Hayvanlarını kurbana bırakanlar kasaplara uygun fiyata vermek istemiyorlar” dedi.

HER HAFTA 1-2 LİRA ARTIYOR

Geçtiğimiz aylara bakarak et fiyatlarının yükseldiğini söyleyen Canbay, “Fiyat artışının sebebi önümüzün Kurban Bayramı olması. Besiciler hayvanlarını kurbana satmak istiyorlar ve bize vermek istemiyorlar hal böyle olunca fiyatlarda yükseldi. Biz uygun fiyata alamadığımız için uygun fiyata da satamıyoruz.” diyerek et fiyatlarındaki artışın sebebini açıkladı.

Fiyat konusunda vatandaşların kendilerine tepki gösterdiğini de sözlerine ekleyen Canbay, Kurban Bayramından sonra fiyatların düşmeyeceğini fakat artışında yaşanmayacağına vurgu yapıyor.

Canbay, “Kuşbaşı 68, kıyma 65, hazır köfte 60, kemikli et 55, ciğer 55, biftek 85, bonfile 100 TL” den satışa sunduklarını da sözlerine ekliyor.

Özel Haber: Sümeyye ŞAHİN