Bugün, 28 Eylül 2021 Salı
  • Salı 19.1 ° / 11.9 ° kırık bulutlar
  • Çarşamba 16.8 ° / 11.2 ° bulutlu bulutlar
  • Perşembe 16.2 ° / 10.8 ° kırık bulutlar


HIZLI ŞİFA!

AŞILAMADA 40 YAŞA DÜŞTÜ

Ordu Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Fatih Aydın, aşı tedariğinin yerine getirilmesi ile birlikte ülke genelinde öncelik verilen gruplar artarken aşılamada yaş grubunun 40 yaşa kadar düştüğünü söyledi.  

HER GÜN BİNLERCE RANDEVU AÇILIYOR

Tarih boyunca salgın hastalıklara karşı en etkili silahımız aşılar olmuştur diyen Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Fatih Aydın, “Covid-19 salgınıyla mücadelede de aynı şekilde en güçlü silahımız aşılardır. Çok şükür ki devletimiz bize bu imkânı ücretsiz bir şekilde sunuyor. Her gün binlerce randevu açıyoruz. Hiçbir vatandaşımız bu süreçte mağdur olmasın, hangi sağlık kuruluşunda aşı olmak istiyorsa aşısını olabilsin diye kontenjanlarımızı ve randevularımızı çok geniş tutuyoruz” dedi.

TOPYEKÛN MÜCADELE

Aşılamada 40 yaş grubuna kadar düştüğünü söyleyen Başkan Aydın, “Ordu olarak çok şükür halkımız aşıya büyük bir ilgi gösterdi. Vatandaşlarımız yetkililerin sesini dinleyerek aşıya yöneldi. Bu bizim tek başımıza yapabileceğimiz bir şey değil. Topyekûn bir mücadele. Hızlı aşılama sonucu vaka sayıları ve ölüm sayılarında azalma olarak bizim karşımıza çıktı” diyerek aşılamayla birlikte azalan vaka ve ölüm oranlarına vurgu yaptı.

“BÜYÜK BİR EMEK VAR”

Aydın, “Ordu’da pandemi boyunca hastanelerde pek çok düzenleme yapıldı. Bununla birlikte halk sağlığı alanında da büyük yatırımlar oldu. Çok yol kat ettik. Çok büyük bir emek var. 1,5 yıldır canla başla pandemi ile mücadele ediyoruz” diye konuştu.

Özel Haber: Sümeyye ŞAHİN