Bugün, 9 Şubat 2023 Perşembe

"İNSANI YAŞAT Kİ, DEVLET YAŞASIN"

Ordu Valisi Seddar Yavuz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Yavuz, mesajında şu açıklamalarda bulundu:

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir.
İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşasıdır. Öğretmenler; görevlerin en soylusunu icra eden, gözümüzün nuru çocuklarımızı hiç tereddüt etmeden emanet ettiğimiz, kendilerine duyulan güvenin ve mesuliyetin ağırlığını bir ömür boyu taşıyan toplum mimarlarıdır.
Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını gerçekleştirmesinde en büyük görev; yavrularımıza, gençlerimize bir yandan çağın gerektirdiği bilgi edinme yöntemlerini öğretirken bir yandan da, onları idealleri olan, içinde yaşadıkları çağı anlayıp yorumlayabilen, öğrendiklerini milletin ruhuyla özdeşleştirebilen, hikmeti, şefkati, rahmeti, merhameti özümsemiş erdemli bireyler olarak yetiştirme misyonunun sahibi öğretmenlerimizindir.
"İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın" felsefesiyle hareket eden bir medeniyetin varisleri olarak, kişiliğin belirlenmesinde, gelişmesinde, hayata dair kanaatlerin, düşüncelerin oluşmasında, en büyük emek öğretmenlerindir.
Bu duygu ve düşüncelerle; davası Anadolu kadar yüce ve kutlu, al bayrağımıza sevdalı, yeryüzünün ve insanlığın ıslah ve imarının öncüsü, göz aydınlığımız evlatlarımızın sevgi membaı, istiklâl ve istikbalimizin teminatı, sevgi, merhamet ve fedakarlığın timsali öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü"nü yürekten kutluyor, şehit olan ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum.
Haber: Dilek TİRYAKİ  • Perşembe 4.4 ° / -1.5 ° Düzensiz Yagmur Mümkün
  • Cuma 4.4 ° / -3.7 ° Hafif dondurucu yagmurlu
  • Cumartesi 5 ° / -1.5 ° Düzensiz Yagmur Mümkün