reklamy
  • Perşembe 23 ° / 20 ° Bulutlu
  • Cuma 24 ° / 21 ° Sağanak
  • Cumartesi 25 ° / 21 ° Parçalı bulutlu


KABLO HIRSIZLARI YAKALANDI

 

 

Akkuş ilçesinde meydana gelen Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlıklarının aydınlatılmasına yönelik, Jandarma Suç Araştırma ve İstihbarat Timleri ile birlikte Akkuş İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin ortak çalışmaları sonucunda kablo hırsızları yakalandı.

 

30 Eylül ve 15 Kasım 2019 tarihlerinde Çamlıca Mahallesi’nde ve  09 Kasım 2019 tarihinde Kemikgeriş Mahallesi’nde meydana gelen toplam (2.280) metre kablonun çalınarak yaklaşık (72.000 TL.) kamusal zararın meydana gelmesine yol açan şüphelilerin yakalanması ve suça konu malzemelerin ele geçirilmesi için yapılan operasyonda, U.Ö. ve H.Ö. isimli şahıslar yakaladı. Şüphelilere ait ev ve eklentilerinde yapılan aramalar ile şüphelilerin yer göstermesi sonucunda, suçta kullanıldığı değerlendirilen; direklere tırmanmada kullanılan emniyet kemeri ve telleri kesmeye yarayan aletler, kablo parçaları ve şüphelilerin hurdacıya sattıkları (242) kilogram yakılmış vaziyette bakır kablo ele geçirildi.

 

Gözaltına alınan şüpheliler 01 Aralık 2019 tarihinde haklarında işlem yapılmak üzere adli makamlara sevk edildi. Haber: Furkan TOMAKİN