Bugün, 28 Eylül 2021 Salı
  • Salı 19.1 ° / 11.9 ° kırık bulutlar
  • Çarşamba 16.8 ° / 11.2 ° bulutlu bulutlar
  • Perşembe 16.2 ° / 10.8 ° kırık bulutlar


KANSER HASTALARINA MÜJDE!

KANSER HASTALARINA MÜJDE!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) İl Başkanı Halit Tomakin, kanser hastalarına müjdeyi verdi.

Kanserli dokunun saptanmasından tedavi planının yapılmasına, tedavi başarısının değerlendirilmesinden ışın tedavisinin planlanmasına kadar birçok aşamada kanserle savaşta başarıyı önemli ölçüde artıran ve kanser tedavisine yön veren çok önemli bir tıbbi görüntüleme yöntemi olan PET/CT Ordu Devlet Hastanesinde hizmet vermeye başladı.

Ordu ilimizde eksiği hissedilen kanser hastalarımız için Ordu‘ya Pet CT ve LİNAK (Radyo Terapi) cihazlarının alınması konusunda söz vermiştik, bu sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum diyen AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, “Söz verdik, kanser hastalarımız artık diğer illere gitmeyecek dedik ve artık PET CT ve LİNAK (RADYORETAPİ) cihazı Ordu Devlet Hastanesinde hizmet vermeye başladı” dedi.

 

“SÖZ VERMİŞTİK”

İl Başkanı Halit Tomakin, “Ordu ilimizde eksiği hissedilen kanser hastalarımız için Ordu‘ya PET CT ve LİNAK (Radyo Terapi) cihazlarının alınması konusunda söz vermiştik. Bugün hamd olsun verdiğimiz sözü yerine getirmenin bahtiyarlığını yaşıyorum” dedi. Başkan Tomakin, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman söylediği, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın”, “Halk içinde mu'teber bir nesne yok devlet gibi Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” diyerek sağlıkta büyük devrimler yaptığını, bir canın paha biçilmez değerde olduğunu hatırlattığını söyledi.

Başkan Tomakin, “2002 den önce hastalarımız karga tulumba araç arkalarında hastaneye yetiştirilmeye çalışılırdı. O, zihniyet hiç değişmedi daha dün fuar alanından kalma çadırı sahra hastane yaptık dediler, içine de boş bir yatak attılar milletin sağlığı ile alay ettiler. Zihniyet aynı, o zamanlar Avrupa’da çalışan işçilerimiz bizim halimize acırlar, Avrupa da hastalar helikopter ambulansla taşınıyor hikâyeleri anlatırlardı. İşte şimdi bizde böyleyiz. Uçak, helikopter ambulanslarımızla hastalarımıza hizmet veriyoruz. Avrupalı şimdi bizim sağlıkta ki yaptığımız modernleşme ve iyileştirmelere gıpta ile bakıyor, 2002 de nasıl bir sağlık sistemimiz vardı, şimdi nasıl bir sağlık sistemimiz var nereden, nereye Elhamdülillah Allah CC. Cumhurbaşkanımızdan razı olsun” dedi.

 

“ARTIK ÇEVRE İLLERDEN ORDU’YA GELECEKLER”

 Tomakin, “Rabbim kimseyi ağır hastalıkla imtihan etmesin, şifa bulmak içinde elimizden geleni yapacağız, Kanser hastalarımız için özellikli bir tetkik olan PET/CT çekimi için çevre illere gitmekten kurtulacağının müjdesini vermiştik. Cihaz sayesinde, Giresun ve Tokat ilimizden de hastalarımız Ordu ilinde tedavi olacaklar. Cihazımız Devlet Hastanesinde hizmet vermeye başladı. Günlük 15 hastaya hizmet verebilecek kapasiteye sahip PET/CT Ünitesi iki teknisyen,  iki sekreter bir sağlık fizikçisi ve üç uzman doktor kadrosu ile hizmet verecek” ifadelerine yer verdi.  

KANSERLE SAVAŞTA BAŞARIYI ARTIRAN BİR YÖNTEM!

PET-CT)  cihazının birçok hastalığın teşhisine olanak sağlayan önemli teknolojik tıbbi görüntüleme yöntemi olduğunu söyleyen Tomakin, “PET/CT çok büyük bir oranda kanserin tanı ve evrelemesinde kullanılan Kanserli dokuların belirlenmesi, tedavi planlaması ve sürecin değerlendirilmesi için kanserle savaşta başarıyı artıran bir yöntem.”

PET/CT pek çok hastanın sağlıklı bir yaşama kavuşmasında en önemli teknolojilerden biri olarak kabul edildiğini belirten Tomakin, “Tüm hastalarımıza Rabbimden Ramazan-ı Şerif hürmetine, kadir gecesi hürmetine, bayram hürmetine, Şafi ismi şerifi hürmetine, acil şifalar diliyorum” temennisinde bulundu.

Haber: Sümeyye ŞAHİN