Bugün, 4 Ağustos 2021 Çarşamba
  • Çarşamba 28.8 ° / 19.3 ° Açık hava
  • Perşembe 29.4 ° / 20.2 ° Açık hava
  • Cuma 32.3 ° / 20.5 ° kırık bulutlar


KİLİTLER AÇILDI!

AYLAR SONRA GELEN MUTLULUK!

Ordu Altınordu’da yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında bir süredir kapalı olan lokanta ve kafeler kademeli normalleşme sürecine girilmesiyle müşteri kabul etmeye başladı.

Kademeli normalleşme kapsamında yeniden açılan restoran ve kafeler saat 07.00'den itibaren müşterilerine hizmet vermeye başladı.

Altınordu’da faaliyet gösteren cafe işletmecileri, 1 Haziran itibariyle geçilen kademeli normalleşme sürecinde aylar sonra müşterilerine kapılarını açmanın mutluluğunu yaşıyor.

İŞLETMECİLER YASAKLARIN KOMPLE SONA ERMESİNİ BEKLİYOR

25 yıldır Altınordu’da Cafe İşleten Erim Kadıoğlu, bir yandan mutluluğunu paylaşırken diğer yandan ise geçirdikleri zorlu süreci şöyle anlatıyor; “Bir daha kapanma olmamasını umut ediyoruz. Bu süreçte borçlarla ayakta durabildik. Paket servisi yapıyorduk ama müşterilerimizin mekânımıza gelip oturması sohbet etmeleri apayrı bir duygu. Müşterilerimizi görünce bizde mutlu olduk onlarda bizi gördükleri için mutlu olduklarını ifade ediyorlar. İşletmemiz çok eski olunca dolayısıyla müşterilerimizde sabit oluyor. 10-15 yıllık sürekli gelen müşterilerimiz var. İşyerimiz açılır açılmaz da sürekli gelen müşterilerimiz sağolsunlar unutmamışlar bizi. Müşterilerimizden çok güzel tepkiler gördük. Bu süreçte gerçekten iki taraflı da büyük bir özlem oluştu. Bizlerde müşterilerimize layık olabilmek adına 25 yıldır olduğu gibi yine elimizden geleni yaparak en iyi hizmeti yapacağız” dedi.

“15 YILLIK BİRİKİM 1 YILDA GİTTİ”

1 yıldan fazla pandeminin hem maddi hem de manevi olarak sıkıntısını çekiyoruz diyen 6 yıllık cafe işleten Zafer Aydın ise, “2020 yılının Mart ayında başlayan Covid-19 salgınından bu yana işletmelerimiz kapandı. Daha sonra açılma oldu ama genel olarak kapalı kaldık. Kiraları kontrat gereği yarısını ödedik ama çok yüksek meblağlar olduğu için oda belimizi büktü. 1 yıldan fazla pandeminin hem maddi hem de manevi olarak sıkıntısını çekiyoruz. Bu süreçte manevi olarak yıpranmamızın nedeni ise salgın sadece cafelerden bulaşıyormuş gibi bir durum yansıtılmasıydı. Bu durum bizi çok üzdü. Bu süreçte belli bir süre tam kapanma olmalıydı. 17 Nisan’da alınan tam kapanma kararının ne kadar etkili olduğunu gördük. 15 yıldır ticaret yapıyorum, 15 yılda yaptığım bütün kazancım bu 1 yılda gitti. Kiranın yarısını verdik, eleman çıkarmak yasaktı, vergiler derken gelir olmadı ama gider eksik olmadı. Ama çok şükür şimdi aylardır kilit vurduğumuz işyerlerimizi faaliyete açtık ve müşterilerimizi ağırlamaya başladık” diye konuştu.

Özel Haber: Sümeyye ŞAHİN