reklamy
  • Cuma 25 ° / 18 ° Güneşli
  • Cumartesi 26 ° / 21 ° Fırtına
  • Pazar 27 ° / 21 ° Fırtına


KONGRE İPTAL EDİLDİ!

 

Yeni Orduspor Kulüp Başkanı Hüseyin Yüce, bir açıklama yaparak genel kurulun iptal edildiğini duyurdu.

Açıklamanın başında “Şehrimizi profesyonel liglerde temsil eden Yeni Orduspor Kulübümüzün içinde bulunduğu ekonomik ve yönetimsel darboğazı ve sıkıntıları aşmak, yeni bir yapılanmanın önünü açmak amacıyla Yönetim Kurulumuz tarafından olağanüstü genel kurul kararı alınmıştı.” Diyen Kulüp Başkanı Yüce, “Alınan olağanüstü genel kurul kararı doğrultusunda, Ordu spor camiası içerisinde birleştirici, bütünleştirici yönde girişimlerimiz ve çabalarımız oldu. Geçmiş yıllarda Orduspor Kulübünde başkanlık, yöneticilik, sporculuk yapan tüm kesimlerle istişarede bulunduk. Şehrimizi yönetenlerle de görüşerek, bir arayış içinde olduk. Ordu spor kamuoyunun da bildiği bu girişim ve arayışlarımız, belli bir istikamette ilerlerken, kamuoyunun da malum olduğu sebeplerden ötürü sekteye uğramıştır.” Diyerek bu sıkıntıları aşmak için çaba gösterdiklerini belirtti.

VAZGEÇMEDİK

Kulüp Başkanı Yüce, bu çabalarından vazgeçmediklerini belirterek, “Yeni Orduspor Kulübü yönetimi olarak, Ordu’da futbolu birleştirici ve bütünleştirici düşüncemizden asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz de. Bu çabalarımız devam edecek. Ümidimizi kaybetmeyeceğiz.” Dedi.

SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Takıma sahip çıkmaya devam edeceklerini belirten Yüce, “Bizler, elimizden geldiğince, gücümüzün yettiğince şehrimizin profesyonel ligdeki takımına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu zor ve sıkıntılı günlerimizde bizlere sahip çıkan, destek olan herkese can-ı gönülden teşekkür ediyor, minnettarlığımızı ifade ediyorum.” Dedi.

BEKLENEN AMAÇ GERÇEKLEŞMEDİ

Beklenen amacın gerçekleşmediğini belirten Kulüp Başkanı Yüce, “Bu itibarla, Kulübümüzün içinde bulunduğu ekonomik ve yönetimsel sıkıntıları aşmak amacıyla Yönetim Kurulumuz tarafından alınan olağanüstü genel kurul kararı, beklenen amacın gerçekleşmemesi nedeniyle kulüp menfaatleri doğrultusunda yeni bir Yönetim Kurulu Kararıyla iptal edilmiştir.” Diyerek iptalin gerekçesini açıkladı. Haber: Soner ÖZDEMİR