Bugün, 28 Eylül 2021 Salı
  • Salı 19.1 ° / 11.9 ° kırık bulutlar
  • Çarşamba 16.8 ° / 11.2 ° bulutlu bulutlar
  • Perşembe 16.2 ° / 10.8 ° kırık bulutlar


MÜCADELENİN KAHRAMANLARI!

MÜCADELENİN KAHRAMANLARI!

Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu: “Aşı kapasitemizi gerekirse 2-3 katına çıkaralım” dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu beraberinde Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Altınbaş ve Başhekim Doç. Dr. Hakan Timur ile birlikte Ordu Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Aşı Uygulama Merkezini ziyaret etti.

Aşı Uygulama Merkezinde incelemelerde bulunan ve çalışmalar hakkında bilgi alan Dr. Kasapoğlu, aşı olmaya gelen vatandaşlarla da sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ziyaret sırasında bazı açıklamalarda bulunan Dr. Kasapoğlu; “Yaş ve risk gruplarının güncellenmesiyle aşı olacak kişi sayısında da artış oldu, bizde aşı kapasitemizi artırarak bu talebe cevap vermek ve bir an önce bu işi bitirmek istiyoruz. Bugün Ordu Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanemizin aşı kapasitesini Ordu’muzun yükünü sırtlayacak hale getirmek için kullanabileceğimiz alanları inceledik. Kapasitemizi talebe göre iki hatta üç katına çıkarabiliriz. Sırası gelen herkesi aşı olmaya davet ediyorum.” dedi.

Sağlık çalışanlarına da verdikleri emekler için teşekkür eden Kasapoğlu, “Bu mücadelenin kahramanları sizlersiniz. Bu fedakârlıklarınız Türk halkı tarafından asla unutulmayacaktır, sağ olun, var olun” diyerek ziyaretini sonlandırdı.

Haber: Furkan TOMAKİN