reklamy
  • Pazar 16 ° / 7 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 14 ° / 5 ° Güneşli
  • Salı 17 ° / 10 ° Fırtına


MÜDÜR VARGELOĞLU, KORGAN’DA

Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, ilçe ziyaretleri kapsamında Korgan ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette, bir dizi programlara katıldı.

 

 

İl Müdürü Vargeloğlu, beraberinde İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Erkuvum ile gerçekleştirdiği Korgan ilçe ziyaretinde, 12 Ekim Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında okullardaki son hazırlıkları, 2023 eğitim vizyonu kapsamında planlanan 2020-2021 eğitim öğretim faaliyetleri, uzaktan eğitim süreci, EBA Destek Noktalarının kullanılması, onarım ve tadilat çalışmaları ile eğitim yatırımlar konusunda İlçe Millî Eğitim Müdürü Murtaza Alan'dan bilgi aldı. Talep ve ihtiyaçlar konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Korgan ilçe ziyaretinde okullarda incelemelerde bulunan Müdür Vargeloğlu, öğrenci öğretmenleri sınıflarında ziyaret ederek, talep ve ihtiyaçlarını sordu. Öğrencilerle sohbette bulunan Müdür Vargeloğlu, "sınıflarda sizleri görmek mutluluk verici, inşallah bu süreci hep beraber sağlıklı bir şekilde atlatacağız. Maske kullanımına, sosyal mesafe ve hijyen kuralarına dikkat edin. Sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum" dedi. Okul ziyaretlerinde Korgan Anaokulu öğrencileri ile buluşan Müdür Vargeloğlu öğrencilerin etkinliklerine katıldı. Öğrenci velileri ile sohbet ederek, okula yönelik istek ve taleplerinin olup olmadığını sordu. Planlanan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Korgan'da gerçekleştirilen programların ardından sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak Müdürlüğe bağlı resmi ve özel okul/kurum müdürleri buluşan İl Müdürü Vargeloğlu, okul müdürlerinden beklentilerini dile getirirken, eğitim-öğretim yılı başından itibaren yapılması gereken planlamanın önemine değindi. Okul Müdürlüğü görevine yeni başlayanlara hayırlı olsun temennisinde bulunarak, başarı dileğinde bulunan Müdür Vargeloğlu, "Eğitim bir gönül işi ve aynı zamanda ekip ruhuyla çalışmayı gerektiren bir iştir. Gayemiz birlikte daha kaliteli bir eğitime yolculuk. İşimize heyecanla yaklaşmamız, heyecanımızı diri tutmamız, mesleğe yeni başlayanlar öğretmenlerle yakından ilgilenip iletişimi açık tutmamız, onların motivasyonlarını en üst seviyeye çıkarmamız gerekir. Okul ve kurumlarda birlik ve beraberliğin, istişarenin, personel, öğrenci ve veliye değer vermenin, ekip ruhu oluşturmanın eğitimin seviyesinin yükselmesinde etkisi yüksektir." diye konuştu.

2020-2021 eğitim öğretim yılında ihtiyaç ve taleplere ilişkin istişarede bulunulan toplantıda, uzaktan ve yüz yüze eğitim süreci, okullarda yapılması gereken rehberlik çalışmaları ve ders programı planlamaları konusunda değerlendirmelerde bulunan Müdür Vargeloğlu, okul müdürleri ile ayrı ayrı tanışarak, okullarını ziyaret edeceğini, 2023 eğitim vizyonu kapsamında yapılan çalışmaları yerinde göreceğini dile getirdi.

Toplantıda önemli notlar aldığını ifade eden Müdür Vargeloğlu, yapılacak çalışmalar ile ilgili değerlendirmelerde bulunmasının ardından toplantı sona erdi. Haber: Soner ÖZDEMİR