reklamy
  • Çarşamba 22 ° / 18 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 22 ° / 16 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 22 ° / 19 ° Fırtına


MUTLULUĞA “MUTLULUK” KATIYOR

Belediyecilik hizmetlerini rutin anlayışın dışına çıkaran Belediye Başkanı Ulaş Tepe, ortaya koyduğu farklı çalışmalara her geçen gün bir yenisini ekliyor.

 

 

 

Son olarak düğün yapacak ihtiyaç sahibi gençlerin gelinlik ve nişanlık kıyafetlerini ücretsiz bir şekilde dağıtıma başlayan Gülyalı Belediyesi, vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

EKONOMİK OLARAK BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Pandemi sürecinden dolayı bütün kesimlerin ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiğini belirten Başkan Tepe, “Gülyalı Belediyesi bu süreçte ortaya koyduğu örnek ekonomik paketlerle esnafının yanında yer aldı. Vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak yeni uygulamaları hayata geçiriyoruz. Evlenecek gençlerimize destek olabilmek için geçtiğimiz yıl nikâh işlemlerinden aldığımız ücreti kaldırmıştık. Bu uygulamamız Türkiye’de bir ilkti ve birçok belediyeye de örnek olmuştu. Bu yıl da evlenecek gençlerimizin gelinliğini ve nişan kıyafetlerini temin ediyoruz. Belediye hizmet binamız içerisinde oluşturduğumuz sergi salonunda ihtiyaç sahibi genç çiftlerimiz istedikleri kıyafetleri ücretsiz bir şekilde edinebilirler. Bu uygulamamızla zor süreçten geçen ailelerimizin ekonomilerine önemli bir katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

BAŞKAN TEPE’DEN TEŞEKKÜR

Gelinlik ve nişan kıyafetlerinin belediyeye hibe edildiğini açıklayan Başkan Tepe, “İstanbul’da faaliyet gösteren hemşehrimiz Utaş Moda Evi sahibi Naciye Utaş’a ve Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Cemal Güneysu’ya ihtiyaç sahibi ailelerimiz için büyük anlam ifade eden bu anlamlı destek için çok teşekkür ediyorum” dedi. Haber: Soner ÖZDEMİR