Bugün, 17 Nisan 2021 Cumartesi
  • Cumartesi 11 ° / 8 ° Bulutlu
  • Pazar 13 ° / 7 ° Fırtına
  • Pazartesi 13 ° / 10 ° Bulutlu


ÖĞRENCİLERE TASARIM VE BECERİ ATÖLYESİ

ÖĞRENCİLERE TASARIM VE BECERİ ATÖLYESİ

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurulan Tasarım ve Beceri Atölyesi öğrencilerin kullanımına sunuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca 81 ilde belirlenen 1000 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içerisinde, Eğitim Kenti Ordumuzda yer alan 12 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde uygulanan "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesine yönelik somut adımlar atılmaya devam ediyor.

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesi kapsamında, Bakanlıkça 2020 yılında yapılan 85 milyon liralık yatırıma ilaveten 2021 yılı için 115 milyon liralık yatırım daha planlanmıştır. Böylece, belirlenen okullarda eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi çalışmaları kapsamında, okulların mevcut laboratuvar ve atölyelerinin güçlendirilip yenilerinin yapılması sağlanmaya devam etmektedir. Çalışmalar doğrultusunda Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde "Bilim Tasarım ve Beceri Atölyesi" kurularak, öğrencilerin kullanımına hazır hale getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) hayata geçirilen proje ile 1000 mesleki ve teknik Anadolu lisesine, Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel becerilerden okulların bakım onarımına, kütüphane, atölye ve spora kadar çok sayıda alanda destek sağlanırken, bir taraftan mesleki ve teknik eğitimde kaliteyi artırmak diğer taraftan okullar arası başarı farklarını azaltmak için projesiyle okullar çok boyutlu bir şekilde desteklenmeye devam edecek. Haber: Furkan TOMAKİN