reklamy
  • Perşembe 23 ° / 20 ° Bulutlu
  • Cuma 24 ° / 21 ° Sağanak
  • Cumartesi 25 ° / 21 ° Parçalı bulutlu


ÖĞRETMENLERE ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ

 

Öğretmenlerin Mesleki Gelişim Çalışmaları programına ek olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak projelendirerek hayata geçirilen "Geleceğin Ordusu Öğretmen Akademisi Projesi" faaliyetleri doğrultusunda, AB Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında çalıştay düzenlendi.

Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Müdürlük Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi tarafından yürütülen "Geleceğin Ordusu Ordu Yönetici ve Öğretmen Akademisi" projesi kapsamında AB Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği KA102 proje yazma çalıştayına katıldı. Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO)'nda gerçekleştirilen çalıştaya katılan öğretmenlere "Eğitime Katılım Belgesi" takdim etti. Çalıştay ile ilgili olarak görüşlerini ifade eden Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, eğitmenlere teşekkür ederken, katılımcılara başarılar diledi. Proje çalışmaları konusunda beklentilerini dile getirdi.

26-27 Kasım 2019 tarihleri arasında Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO)'nda gerçekleştirilen çalıştayda, mesleki eğitim projeleri konusunda deneyimli olan Altınordu MTAL öğretmenlerinden Bünyamin Kıvılcım ve Murat Aslan tarafından Ordu genelindeki Meslek Liselerinde görevli meslek dersi öğretmenlerine proje yazma eğitimi verildi. Farklı ilçelerden gelen 25 öğretmenin katıldığı eğitimde, katılımcı öğretmenler çalıştay süresince mesleki eğitime yönelik proje yazma çalışması yaptı. Haber: Furkan TOMAKİN