reklamy
  • Cuma 24 ° / 20 ° Fırtına
  • Cumartesi 23 ° / 19 ° Parçalı bulutlu
  • Pazar 24 ° / 17 ° Parçalı bulutlu


OHTAMIŞ ŞELALESİNE TURİZM TESİSİ

 

Ohtamış Şelalesi’ne Cafe Restoran işletmesi kurulması için inşaat çalışmalarına başlandı.

Ohtamış Mahallesi Derneği Başkanı Abdülaziz Özen, “Her platformda, biz her türlü desteğe hazırız, sizde hazır olun” diyerek Ohtamış Şelalesine yatırımcıları davet etmişti.

Yapmış olduğu davet karşılığını bularak mahalle sakinlerinden Hayrullah Bayrak tarafından Ohtamış Şelalesine Cafe Restoran işletmesi kurulması için inşaat çalışmalarına başladı. Bir kaç ay içinde temel inşaatı bitirip, 2021 turizm sezonuna Ohtamış Şelalesi’ni ilimiz turizmine kazandırmayı hedeflenmekte.

Ohtamış Mahallesi Derneği Başkanı Abdülaziz Özen, yaptığı açıklamada, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan'ın bölge turizmine yapılacak olan yatırım ve işletmelerin önünü açacağız, kırsal turizmi destekleyeceğiz demeleri bizler için çok değerlidir. Daha önce yaptığımız girişim ve görüşmelerin neticesini yakında Ohtamış Şelalesine verecekleri destekler ile Ohtamış Şelalesi hak ettiği değeri bulacaktır.” Dedi.

Açıklamasının devamında Dernek Başkanı Özen, şu bilgileri verdi:

“Özellikle işletmecimiz Hayrullah Bayrak tarafından şelale yolunda büyük ölçüde kendi imkanlarıyla iyileştirme çalışması yapmış, Ulubey ilçe ve Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin ortak çalışması ile eksik kalan kısmının da yapılmasını ve desteklerini beklemekteyiz.

Ohtamış Mahallesi Derneği olarak her türlü çalışmaya maddi manevi destek vermekten mutluluk duyacağız. Ohtamış mahallesi 2021 yılında kırsal turizmin parlayan yıldızı olacaktır.

Şenlikler, tanıtım amaçlı yazılı medya, görsel medya, sosyal medya ve her türlü kitle iletişim araçları ile gerekli tanıtımları yapacağımızdan hiç bir kimsenin şüphesi olmasın.

Yakın zamanda ilimizi yönetenlerin inşaatımızı ziyaret ederek, yatırım konusunda istişareler edip, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak ve gerekli destekleri bizlere vermelerini bekliyoruz.” Haber Merkezi