reklamy
  • Cumartesi 26 ° / 21 ° Fırtına
  • Pazar 27 ° / 21 ° Fırtına
  • Pazartesi 29 ° / 22 ° Fırtına


ORDU’NUN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK

 

11. Kırsal Kalkınma Planı (2019-2023) ve Ulusal Havza Yönetim Stratejisi (2014-2023) ile belirlenen hedeflere uyumlu şekilde hazırlanan “Bolaman Havzası Rehabilitasyon Projesi” için ‘Fizibilite Etüdü’ ve “Çevresel ve Sosyal Paket” toplantılarının 2. oturumu gerçekleştirildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri ile paydaş kurum temsilcileri katıldı.

“ORDU’YU 50 YIL İLERİYE GÖTÜRECEK”

Bolaman Havzası Rehabilitasyon Projesi Değerlendirme Toplantısı’nda bir konuşma yapan AK Parti Ordu Milletvekili Opr. Dr. Şenel Yediyıldız, “Bu proje ilimizi 50 yıl ileriye götürecek. Bu projenin tamamlanmasının ardından FAO, bizim diğer ırmaklarımız için girişimlerde bulunacaktır. Onun için bu proje toplumda karşılık görmeli ve mutlak suretle desteklenmelidir. Daha sonra taşkın riski olan ırmaklarımız için Dünya Bankası’nın hibe desteğinde bulunacağından emin olabilirsiniz. Kısa süre içinde başlayacağımız bu proje sadece ilimiz için değil, tüm dünya için çok önemli bir projedir. Projeyi Ordu’da hayata geçirmek ise ayrı bir gururdur” dedi.

“ÇOK YÖNLÜ PROJE”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, 7 ilçeyi kapsayan projenin çok yönlü olduğuna işaret ederek projenin içinde çevre, su, orman, elektrik ve yol olduğunu söyledi. Genel Sekreter Coşkun Alp sözlerine şöyle devam etti, “Bu proje sel, heyelan ve taşkın riskini ortadan kaldırmak adına çok önemli bir proje. Yağış havzalarının kaynağında yapılacak depolama ile sel ve heyelan riski en aza indirilecek. Bu proje sadece ilimizde örnek teşkil edecek bir proje değil, bu proje ülke geneline örnek olacak bir projedir. Proje çevre, su, orman, elektrik, gıda ve yol gibi birçok faktörü içinde barındırıyor” şeklinde konuştu.

“Bolaman Havzası Rehabilitasyon Projesi” ‘Fizibilite Etüdü’ ve ‘Çevresel ve Sosyal Paket” saha çalışmaları paydaş kurum temsilcileri ile sahada yapılacak olan ziyaretler ile devam edecek. Haber: Dilek TİRYAKİ