Bugün, 4 Ağustos 2021 Çarşamba
  • Çarşamba 28.8 ° / 19.3 ° Açık hava
  • Perşembe 29.4 ° / 20.2 ° Açık hava
  • Cuma 32.3 ° / 20.5 ° kırık bulutlar


ORDU’YA BÜYÜK YATIRIM!

ORDU’YA 100 MİLYON DOLARLIK YATIRIM!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) Ordu Milletvekili Opr. Dr. Şenel Yediyıldız, Bolaman Havzası Projesiyle ilgili müjdeyi Ordululara duyurdu.

Bolaman Havzası Projesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığını söyleyen Ordu Milletvekili Yediyıldız, “Ordu için “Bir Hayalimiz Var “diyerek yola çıktığımız“ Bolaman Havza Projesi” sn. Cumhurbaşkanımız tarafından onaylandı. Bolaman Havzası Projesi Ordu’nun Bolaman Irmağının bulunduğu Havzaya verilen bir isim. Bolaman Irmağı'nın uzandığı havzanın ıslah edilmesine yönelik bir proje. Havzaya dâhil olan Ordu’nun 12 ilçesi Tokat’ın da 3 ilçesi var. Bolaman Irmağı havzasında son zamanlarda görülen sel, taşkın, heyelan ve doğal kaynak tahribatına çözüm oluşturmak, havzayı su, ulaşım, tarım, çevre turizm açısından zenginleştirmek amacı güden, bölge için hem ekonomik hem de ekolojik kazanımları olacak olan bir proje. Bolaman ırmağının bütün dereleri ve ırmak ıslah edilecek. Heyelan ve selin olmaması adına çalışmalar yapılacak. Ordu’nun susuzluğunun giderilmesi adına göletler yapılacak. Orman varlıklarının korunması, mesire alanlarının ve turistik alanların yapılması, o bölgeye yatırım yapmak isteyen yatırımcılara hibe verilerek yardımcı olunması gibi birçok alanda yatırım var” ifadelerine yer verdi.

“ORDU İÇİN İYİ BİR YATIRIM”

Bu bir başlangıçtır ve bu başlangıcın sonu yine olacak diyen Yediyıldız, “Dünya Bankası tarafından desteklenmesi kararı alınan ilk proje ve ilk etapta 100 milyon dolarlık bir yatırım olacak. Biz bu projeyi Ordu’ya kazandırdık. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Özel Haber: Sümeyye ŞAHİN