reklamy
  • Pazartesi 17 ° / 14 ° Fırtına
  • Salı 17 ° / 13 ° Fırtına
  • Çarşamba 18 ° / 15 ° Parçalı bulutlu


ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİ SEÇECEKLER

 

Ordu Milli Eğitim İl Müdürlüğü’ne bağlı okul/kurum ziyaretlerinde bulunarak yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde görmeye devam eden Ordu Milli Eğitim İl Müdürü Kutlu Tekin Baş, Altınordu Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi'ni ziyaret ederek, BİLSEM Grup Tarama Sınavları konusunda bilgi aldı. Öğretmenlerle biraraya gelerek, talep ve ihtiyaçlarını dinlerken, yapılan sınav konusunda görüş alışverişinde bulundu. Okul müdürü Tuncay Kaya ile okulun bölümlerini ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, ilimiz genelinde Altınordu, Fatsa ve Ünye'de 10.300 öğrencinin katıldığı sınav alanlarını da ziyaret ederek, bilgi aldı.

Durugöl İlkokulu'nu, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek ve Ordu Milli Eğitim İl Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şubesi'nden sorumlu Şube Müdürü Ahmet Tuncay ile birlikte ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, idareci ve görevli öğretmenlerden bilgi aldı. Öğrencilerle sohbette bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca, Bilim ve Sanat Merkezlerine (BİLSEM) gidecek özel yetenekli öğrencilerin tespiti amacıyla Türkiye genelinde uygulanan ve Bilim ve Sanat Merkezleri öğrenci tanılama ve yerleştirme işlemlerinin ilk aşaması olan grup tarama uygulaması, 1. 2. ve 3. sınıf seviyelerinde tablet bilgisayarlarla (BİLSEM Grup Tarama Sınavları) ilimizde de yapılarak, sorunsuz tamamlandı. Haber: Dilek TİRYAKİ