Bugün, 4 Ağustos 2021 Çarşamba
  • Çarşamba 28.8 ° / 19.3 ° Açık hava
  • Perşembe 29.4 ° / 20.2 ° Açık hava
  • Cuma 32.3 ° / 20.5 ° kırık bulutlar


PROJE EKİBİNDEN MÜDÜR BEKYÜREK’E ZİYARET

PROJE EKİBİNDEN MÜDÜR BEKYÜREK’E ZİYARET

Başöğretmen Anadolu Lisesi e-Twinning Proje Ekibi, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek’i ziyaret etti.

Başöğretmen Anadolu Lisesi Müdürü Hasbi Tut ve Beden Eğitimi Öğretmeni Mahmut Nedim Boynukara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek'i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Beden Eğitimi Öğretmeni Mahmut Nedim Boynukara, okulda yürütülen e-Twinning projesi hakkında Müdür Bekyürek’e sunum yaptı.

Öğretmen Boynukara: "Başöğretmen Anadolu Lisesinin kuruculuğunu yaptığı ve Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesinin kurucu ortağı olduğu Türkiye Ulusal Destek Servisi onaylı "Doğada Oryantiring ile Nefes Al" (Breathe in Nature via Orienteering) e Twinning Projesi 15 Şubat 2021 tarihinde start almış ve 31 Mayıs 2021 tarihinde sona erecektir. 4 ay sürecek projemizde özellikle Covit-19 salgını hastalık sürecinde öğrencilerimizin evlerinde dört duvar arasına sıkışarak hareketsiz kalmaları onları oyun bağımlılığı gibi olumsuz arayışlara ittiğini ve bu durumun kendilerini farklı ve alternatif etkinlikler yapmaya yönlendirdiği belirtmiştir. Bu bağlamda öğrencilerimizi oryantiring sporu ile tanıştırmayı düşünerek bu projeyi yazdık. Bu projemizde MEB 2023 eğitim vizyonunun öncelikli hedefleri arasında yer alan çocuklarımızın bedenen ve ruhen sağlıklı, sosyal yönden gelişmiş, yapıcı, üretken, sağduyulu, hoşgörülü, ahlaklı ve özgüveni yüksek bireyler yetişmelerine katkı sağlayarak 21. Yüzyıl becerilerinin gelişmesini hedefledik. Projedeki etkinliklerimizde oryantiring sporu, harita ve yön bilgisi, pusula kullanımı, okul içi, okul bahçesi, okul dışı ve okul çevresinde çeşitli oryantiring etkinlikleri yapıyoruz, Web 2.0 araçlarını kullanarak internet güvenliği ile ilgili etkinlikler yapıp ve bu etkinlikleri öğretim programlarındaki ders kazanımları ile ilişkilendirerek Coğrafya, Matematik, Beden Eğitimi, Biyoloji, Fizik ve Bilişim Teknolojileri dersleri ile ilgili konuların klasik ders kapsamından farklı olarak eğlenceli etkinlikler aracılığı ile öğretim programlarındaki ders kazanımlarına ulaşmayı hedefliyoruz. Yaptığımız ön test ve son test çalışmaları ile projenin hedefine ulaştığı görüldü” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekyürek,  "Proje ekibinde yer alan öğrencilerimizi, öğretmenimizi ve onlara desteğini esirgemeyen okul yöneticilerimizi tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Haber: Furkan TOMAKİN