reklamy
  • Çarşamba 16 ° / 11 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 16 ° / 12 ° Fırtına
  • Cuma 17 ° / 14 ° Sağanak


PTT MASKE İÇİN TÖREN DEVREYE GİRDİ!Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın almış olduğu bedava maske dağıtımına Altınordu da dahil edildi. İki bakanlığın talimatıyla ePttAVM.com üzerinden vatandaşlara ücretsiz olarak maske temini sağlanacak.

Altınordu'nun kapsam dışında kalması üzerine Belediye Başkanı Aşkın Tören, Ulaştırma Bakanlığıyla irtiba geçerek sorunu hızlıca çözdü. Başkan Tören Altınordulular'ında sistem üzerinden başvularını yapabileceğini söyledi.
ePttAVM.com üzerinden formu doldurarak bilgilerini veren vatandaşların adresine, maskeler ücretsiz olarak gönderilecek. Her vatandaşın, her hafta 1 paket maske alma hakkı bulunuyor. Maskeler PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacak.

PTT BEDAVA MASKE DAĞITACAK!

Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı'nın almış olduğu kararla birlikte vatandaşlara her hafta 1 paket maske ücretsiz dağıtılacak, maskeler PTT kargo ile ücretsiz dağıtılacak. Ücretsiz maske başvuru sayfası açıldı.
PTT AVM üzerinden konuya ilişkin yapılan bilgilendirmede, ücretsiz maske temininden sokağa çıkma tedbiri bulunan 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşların faydalanamayacağı belirtildi. Yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı:
T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda 
ePttAVM.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temini sağlanacaktır. *Aile üyeleriniz için maske temin etmek isterseniz, aile üyelerine ait bilgileri form üzerinde doldurarak onlara da ücretsiz maske temini sağlayabilirsiniz.
Aşağıda yer alan formdaki bilgileri doldurarak maskenizi ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. *Vatandaşların her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır. *Adres bilginizi doğru girdiğinizden emin olun. *PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.
Uyarı: Ücretsiz maske temini 65 yaş üzeri ve 20 yaş altında ki vatandaşlarımızı kapsamamaktadır. TC kimlik numaranız ile doğrulama yapıldıktan sonra belirtilen yaş kriterlerine uymanız durumunda maskeniz tarafınıza gönderilecektir.
BAŞVURU SAYFASI 
https://maske.epttavm.com/ Haber Merkezi