Bugün, 22 Ekim 2021 Cuma
  • Cuma 20.8 ° / 10.1 ° Bulutlar
  • Cumartesi 19.6 ° / 10.2 ° Açık hava
  • Pazar 17.9 ° / 10 ° Hafif yağmur


SAHA ZİYARETLERİ SÜRÜYOR!

Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, saha ziyaretlerini Aybastı ve Kabataş ile sürdürdü.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, hemen her gün, ilçelerdeki okul/kurumlara ziyaretlerini sürdürürken, 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasının ardından, yeni eğitim öğretim yılına yönelik okullarda yürütülen faaliyetleri, bakım, onarım, tadilat ve planlanan güçlendirme çalışmalarını yerinde görmeye devam ediyor.

İlimizde yüz yüze eğitime ilişkin çizilen yol haritasına yönelik yeni eğitim öğretim yılının sağlıkla ve güvenle başlamasının ardından okul/kurumları ziyaret ederek incelemelerde bulunan Müdür Vargeloğlu, Şube Müdürü Erol Başar ile birlikte Aybastı ve Kabataş'ta yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ve planlanan güçlendirme çalışmalarının son durumlarını yerinde gördü.

Aybastı İlçe Millî Eğitim Müdürü Hasan Acu, Kabataş İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Pehlivan ve firma yetkililerinden güçlendirme çalışmaları hakkında bilgi alan Müdür Vargeloğlu, yapılması gereken çalışmalarla ilgili takibinin yapılması hususunda uyarılarda bulundu. İlçelerimizde yürütülen güçlendirme çalışmalarının eksiksiz ve planlanan zamanında tamamlanması için İlçe Millî eğitim Müdürlerinin sahada olması gerektiğini ifade eden Vargeloğlu, yürütülen faaliyetlerin planlanan zamanda tamamlanması için talimatlarda bulundu.

İlçe ziyaretleri ile idareci, öğretmen ve öğrencilerin her zaman yanında olduğunu ifade eden Vargeloğlu, okul ziyaretlerinde, maske, mesafe ve temizlik konularında dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili uyarılarda bulundu. Salgının önlenmesi kapsamında Bakanlığın yazılı olarak paylaştığı okullarda alınması gereken önlemler, dikkat edilmesi gereken hususlar, yapılması gerekenlerle ilgili gerekli hassasiyetin gösterilmesinin önemini vurguladı.

Aybastı'da bir dizi ziyaretlerde bulunan Vargeloğlu, sınıf ziyaretlerinde bulunarak, öğrencilerle buluştu. Öğrencilerin derslerine katılarak sohbette bulunan Vargeloğlu; "Sizler bizim kıymetlimizsiniz. Sizlerin eğitimi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Hedeflerinize ulaşabilmeniz, hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz konusunda bizim yapabileceğimiz bir şey var mı?" diyerek, talep ve ihtiyaçlarını sordu. Yapılması planlanan eğitim öğretim faaliyetleri konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Haber: Furkan TOMAKİN