Bugün, 9 Mart 2021 Salı
  • Salı 8 ° / 3 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 9 ° / 4 ° Bulutlu
  • Perşembe 9 ° / 4 ° Fırtına


SALGINDAN KAÇTI SERANDERİNİ KURDU

Perşembe Eski Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar, Covid-19 salgını nedeniyle köyünde ki bahçesine, 1 liralık dahi malzeme almadan ve işçi çalıştırmadan, yol olmadığı için sırtında taşıdığı malzemelerle kendi seranderini yaptı.

30 Mart 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisinden Perşembe İlçe Belediye Başkanlığını kazanan Kemal Bahtiyar, Covid- 19 salgını nedeniyle stres atmak için tamamen çıkma malzemeler ile serander yaptı.

 

BABASINDAN ÖĞRENDİĞİ USTALIKLA GEÇMİŞİNİ YAŞATIYOR

Bir işçi dahi çalıştırmadan elinde bulunan malzemelerle, Covid-19 salgınından kaçıp rahat bir nefes almak için köydeki bahçesine serander yapan Perşembe Eski Belediye Başkanı Bahtiyar, “Geçmişimi yaşatmayı seviyorum. Serander geçmişimizde çok önemli yere sahip değerlerimizden. Dedelerimiz o dönemlerde çok güzel yapmışlardır. Karadeniz’e mahsus bir yapıdır. Benim babam inşaat ustasıydı babamdan öğrendiğim ustalıkla pandemi döneminde boştayken elimde bulunan malzemelerden bahçeme güzel bir serander yaptım. Covid-19 salgını nedeniyle yaptığım serandere boş zamanlarda gidiyor ve bahçemde çayımı demleyip kafa dinliyorum. İçinde suyu lavabosu her şeyi mevcut” dedi.

 

SIRTINDA TAŞIDIĞI MALZEMELERLE KENDİ SERANDERİNİ KURDU

Bahtiyar, “1 lira dahi işçi parası vermeden ve malzeme almadan, tamamen kendi işçiliğim ile yol olmadığı için malzemeleri sırtımda taşıyarak yaptım. Ben köylü çocuğuyum çalışmayı, bağ bahçe işleri ile uğraşmayı seviyorum. Bahçemde yetiştirmediğim meyve sebze yoktur. Meyve ve sebzelere para vermem. Her türlü reçeli yaparım, incir zamanı yetiştirdiğimiz incirleri satarım. İsraf etmeyi sevmem. Milli servetimizi, israf edeni de doğru bulmam. Belediye başkanlığı yaptım diye gururlanıp, kibirlenmem. Belediye başkanıyken de kendi bahçemi kendim yapıyordum” diye konuştu.  Özel Haber: Furkan TOMAKİN