reklamy
  • Pazar 27 ° / 21 ° Fırtına
  • Pazartesi 29 ° / 22 ° Fırtına
  • Salı 27 ° / 21 ° Güneşli


“TARİHİ BİR MEYDAN OKUMADIR”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı yayımlayan Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, “ 15 Temmuz darbe girişimine direniş, ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyenlere karşı tarihi bir meydan okumadır” dedi.

15 Temmuz 2016 tarihinde millete, milletin meclisine, hükümete ve Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı hain darbe girişimi gerçekleştirilmiş, bu girişim milletimizin ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cesareti ve öngörüsü ile kısa zaman içinde bertaraf edilmiştir. Aziz milletimiz, bağımsızlığına hiçbir şer odağının el süremeyeceği gerçeğini Malazgirt’te, Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde olduğu gibi aynı azim ve kararlılıkla 15 Temmuz gecesinde de göstermiştir.

Dört yıl önce bugün kadın, erkek, genç, yaşlı demeden canı pahasına bedenini tanklara, bombalara, kurşunlara siper eden milletimiz; ülkesine, devletine, demokrasiye ve özgürlüğüne olan bağlılığını tüm dünyaya duyurmuştur. 15 Temmuz ve ardından gerçekleştirilen demokrasi nöbetlerinde milletimiz ve devletimiz tarafından ortaya konulan bu irade, ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyenlere karşı tarihi bir meydan okumadır.

Eğitim kurumları olarak bizlere düşen görev akıl, bilim, ahlak ve vicdanın ışığında vatanına, bayrağına, milli ve manevi değerlerine bağlı daha güçlü genç nesiller yetiştirmeye devam etmektir. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün dördüncü yıl dönümünde demokrasimiz, vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi